Prvi školski dan đaka prvaka

Trideset i dvoje je novih učenika u našoj školi na početku nove školske godine. Prvi školski dan za đake prvake a i njihove roditelje, braću i sestre, pa čak i bake i djedove - nije mala stvar. Dan je to uzbuđenja i malih napetosti, radosti i brige, no ponajviše ponosa: djeca čine veliki korak u svijet znanja i odgovornosti, kreću na put kojim će, uz pomoć učitelja i nastavnika, hodati dugo, ponekad lako i poletno, a ponekad i teška koraka. Prvi dio toga puta jest osam godina osnovnoškolskog odgoja i obrazovanja, a započeo je 3. rujna 2012. godine za generaciju učenika 2012./2013.

Na školskome dvorištu nije bilo teško uočiti male prvaše u pratnji uzbuđenih roditelja. Ni jedni ni drugi nisu posve sigurni što ih čeka kad zazvoni školsko zvono. Točno u 8, na zvuk toga prvog zvona, učiteljice su ih pozvale da se spuste u sportsku dvoranu i zajedno pogledaju i poslušaju kratak program dobrodošlice. Njega su pripremili i radosno izveli učenici koji kreću u „veliku“ smjenu, petaši. Oni su za svoje male prijatelje pjevali, plesali, recitirali i glumili. Priča o Crvenkapici svima je izmamila osmijehe na ozbiljna lica i oraspoložila ih za mali razgovor s ravnateljicom škole Anđelkom Rihtarić. Hrabro su odgovarali na njena pitanja, ali i poskakivali na jednoj nozi, slali poljupce mamama i tatama, a onda poslušali tople riječi koje je uputila njima i roditeljima.

Ravnateljici su se pridružile učiteljice 1.a i 1.b razreda, Danica Detić i Sanja Požgaj, te su pozvale svaka svoje učenike i povele ih u njihove učionice. Tu je održan kratak roditeljski sastanak, a onda su roditelji morali izaći iz razreda (nije im bilo lako;). Ostali su sami đaci i njihove učiteljice. Pogleda uprtog prema učiteljici tko zna što su sve mislili i osjećali! Već nakon nekoliko trenutaka razgovora, upoznavanja i prve zajedničke pjesme, atmosfera je bila prava školska: vesela i razigrana, ali s naznakom ozbiljnosti i rada.

Tako je otprilike izgledao prvi školski dan za đake 1.a i 1.b, najmlađe učenike naše škole kojima još jednom želimo dobrodošlicu te puno radosti u učenju i druženju na početku njihova školovanja.

Ukupno: 242016