ZADOVOLJNI SMO AKCIJOM I DOPRINOSOM GRAĐANA

Predsjednica Crvenog križa naše škole, učiteljica Ljubica Barulek i ove nas je godine potaknula na humanitarnu akciju  Solidarnost na djelu, 25. listopada 2012. Akcija se već 40 godina zaredom provodi kao zajednička akcija svih društava Hrvatskoga Crvenog križa. Akcija se provodi pod nazivom Pomozimo onima kojima je pomoć najpotrebnija.  Za darovani novac građanima je bio uručen novčani bon zahvalnosti s oznakom vrijednosti, numeriran i ovjeren žigom društva Crvenog križa s njihovog područja.

U akciju su se uključili učenici od 5. do 8. razreda. U svakom selu podijelili su se u nekoliko grupa i obišli sve ulice. Akcija je trajala od 15 do 17 sati. Sljedećeg dana svi su se okupili u blagovaonici škole te uz veselje zbog velike svote prikupljenog novca, počastili keksima i sokovima. Pola prikupljenog novca ide u humanitarne svrhe Crvenog križa u Varaždinu, a pola za potrebe škole.

Organizatorica, učiteljica Ljubica Barulek izjavila nam je da je  izuzetno zadovoljna i da nije očekivala ovakav odaziv. Također je zahvalna svim učenicima koji su se odazvali pomoći u skupljanju kao i mještanima koji su dokazali puno dobrote i nesebičnosti.'