Učenici naše škole sudjelovali su na međuopćinskoj smotri literarnog,

dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2013. te postigli vrlo zapažene rezultate. Da u našoj školi postoje mnoga talentirana djeca, pokazale su nam mnogobrojne prijavnice za sva tri stvaralaštva.

31. siječnja u 10 sati svečanom himnom u domu Beletinec započeo je ovogodišnji LiDraNo za učenike Osnovne škole Beletinec, Šemovec, Jalžabet, Kneginec, Trnovec i naravno nas. Himnu je izveo školski zbor OŠ Beletinec, a nakon kratkog programa započeo je natjecateljski dio.

Dramska skupina nižih razreda pod vodstvom učiteljice Danice Detić nastupila je s predstavom Jesenska šumska šala i svojom sjajnom izvedbom osigurala plasman na županijsku razinu. Natalija Hoić, učenica 8.a razreda izvela je monolog iz knjige Zorana Pongrašića Gumi - gumi. Nakon različitih, ali veoma zanimljivih izvedaba, komisija se povukla i odradila svoj mukotrpan posao. Imali su zadatak  da odluče koga poslati na županijsku razinu. No, ni učenicima nije bilo dosadno. OŠ Beletinec pokazala se kao dobar domaćin pa je u školskim prostorima priredila dobru atmosferu i svakom učeniku ponudila sendviče i sokove.

Vrijeme je polako protjecalo i komisija je donijela odluku. Netko je imao više, a netko manje sreće. Učenici novinari i literarci, zajedno sa svojim mentorima povukli su se u školsku učionicu gdje su se održavali okrugli stolovi. Komisija je pohvalila sve sudionike, a od pristiglih pet novinarskih radova, za županijsku razinu odabrani su radovi učenica naše škole, Ivone Hrastić Zbogom zaključivanju ocjena na polugodištu i Nikoline Jagenčić Nesvakidašnje zabavljačice. Učenice Katarina Plantak s radom Kmica i Silvija Ostroški s radom Moje dvije zvjezdice svojim su literarnim talentom iznenadile komisiju te će njihovi literarni radovi biti proslijeđeni na županijsku razinu. Prolaz je ostvarila i Multimedijska grupa pod vodstvom učitelja Luke Milinkovića koja je snimila i montirala radijsku emisiju Od trnja do zvijezda.

Županijska smotra LiDraNo 2013. održat će se 18. i 20. veljače 2013. godine. Okrugli stol za literarni i novinarski izraz održat će se u OŠ Vidovec u ponedjeljak, 18. veljače 2013. godine. Smotra dramskog stvaralaštva učenika osnovnih škola održat će se u srijedu, 20. veljače 2013. godine u Kulturnom centru Ivan Rabuzin u Novom Marofu.

Kući smo se vratili s mnogo pohvala, a učenicima koji su sudjelovali, a nisu prošli želim da se i dalje nastave truditi ovako dobro kao što su do sada. Ipak, važno je sudjelovati.