Šarenilo, radost i inovativnost petog Školskog sajma

Učenici i djelatnici naše škole i ove su godine organizirali raskošni  i odlično osmišljeni Školski sajam povodom Dana kruha – dana zahvalnosti za plodove zemlje. Sajam je održan u utorak, 15. listopada 2013. godine na Trgu Josipa Godrijana i duž Školske ulice. Glavni organizator bila je naša Učenička zadruga Ilek. Sajam je započeo blagoslovom hrane pred našom župnom crkvom, a molitvu je predvodio velečasni Ivan Košćak. Osim razrednih štandova, na sajmu su sudjelovali i Dječji vrtić Anđeo, Ribičko društvo Keder, Udruga žena Doljan i KUD Ježek iz Beretinca. Odaziv posjetitelja ovogodišnjeg sajma, koji je i humanitarnog karaktera, bio je zaista odličan.

INOVACIJE NA ŠTANDOVIMA – SPOJ MAŠTE I KREATIVNOSTI

Novinarska radoznalost natjerala nas je da saznamo i zabilježimo što je privuklo brojne posjetitelje na ovogodišnji sajam i čime su to učenici i organizatori privukli kupce. Kao i svake godine, učenici su  na svojim razrednim štandovima nudili jesenske plodove, kolače, kruh, peciva, zimnicu, voće, sokove – sve radove vrijednih ruku svojih mama, tata, baka i djedova. No, osim spomenutih proizvoda na štandovima je bilo i puno noviteta.

Štandovi četvrtih i sedmih razreda privukli su nas mirisima hamburgera, palačinki, sendviča, hot-doga, čaja i vruće čokolade. Inovacija na štandovima petih razreda bile su jabuke s čokoladom i razne krunice od kestena. Na štandovima šestaša pronašle smo svježe pečene lepinje i izvrstan punč, a okušale smo se i u igrama na sreću - tomboli. Iako je osmašima ovo bio posljednji Školski sajam koji su pripremali, ideja im nije nedostajalo. Na svojim su štandovima nudili svježe pečeni spiralni krumpir i sendviče. Osim hrane nudili su i zabavu. Osmislili su nagradnu igru „Pukni balon jedan i osvoji poklon vrijedan“, a osmašice su i zapjevale uz pratnju gitare.

Zasvirali su, zapjevali, ali i zaplesali članovi KUD-a Ježek iz Beretinca, ali i posjetitelji sajma. Učenička zadruga Ilek nagradila je bračni par Jagenčić koji je prvi probio led i zaplesao.

Mirisi od kojih rastu zazubice širili su se i oko štanda Športsko-ribolovnog kluba Keder iz Beletinca na kojem su posjetitelji mogli kušati pečenoga šarana te štanda na kojem se nudio odličan gulaš kojeg je pripremio gospodin M. Koprek.

Na štandu Udruge žena Doljan posjetitelji su mogli kupiti domaću tjesteninu i štrukle, a glavna atrakcija na štandu Učeničke zadruge Ilek bile su unikatne naušnice u raznim oblicima poput ružica, crvića, mrkvica, tortica i raznog drugog voća i povrća, a posjetitelji su na štandu mogli pronaći i druge proizvode poput sapuna i vrećica od lavande, torbica za mobitel i ručnih radova.

Nakon što smo obišle sve štandove, uvjerile smo se da su se ove godine svi sudionici potrudili da njihovi štandovi budu što originalniji i inovativniji. Možemo zaključiti da je svaki posjetitelj sajma mogao pronaći ponešto za sebe.

KOMENTARI SA SAJMA I O SAJMU

Među brojnim posjetiteljima sajma bilo je i mnogo roditelja, djedova i baka naših učenika. Neki od njih rado su prokomentirali ovogodišnji sajam.

Paula Kaniški, učenica, 8.b

Sviđa mi se što na sajmu ima mnogo zanimljivih i novih stvari. Najviše mi se sviđaju ukrašene boce. Za atmosferu i ponudu na štandovima dala bih najvišu moguću ocjenu. Mislim doći i iduće godine, ali kao posjetitelj, a ne kao učenica ove škole.

Marko Šimunić, otac

Vrijeme je lijepo pa je i stoga velik odaziv ljudi. Svaki razred nudi nešto zanimljivo. Sve je kreacijski lijepo osmišljeno i za svaku pohvalu. Puno toga se nudi tako da čovjek ne zna gdje bi što izabrao. Mislim da je ovo peti sajam po redu, ali nisam siguran. Ovdje sam prvi put i mislim vas posjetiti i iduće godine.

Ana Fotak, baka

Sve je zaista odlično! Svi štandovi su zanimljivi i lijepi. Nisam sigurna, ali mislim da je ovo peti sajam. Mislim vas posjetiti i iduće godine.

Antun Jagenčić, otac

Ovaj sajam je nešto prekrasno za našu općinu i školu. Najviše mi se sviđa radost i veselje djece. Ponudu na štandovima i atmosferu ocjenio bih najvećom mogućom ocjenom. Siguran sam da je ovo peti sajam, a namjeravam vas posjetiti svake godine kada budete organizirali sajam

Danica Stankus, posjetiteljica

Ponuda je velika i ima svega: od kolača do zimnice. Vidi se da su se mame i bake potrudile, ali i djeca su dala velik doprinos. Bila sam na svakom sajmu dosad i mislim da je ovo četvrti po redu. Svakako ću vas posjetiti i iduće godine.

Marijana Cikač, majka

Inače sam prvi puta ovdje i sve mi je zaista predivno. Dala bih najvišu ocjenu za sajam, atmosferu i ponudu. Ako bude prilike, posjetiti ću vas i iduće godine.

Petrica Juriša, majka

Bila sam i na prijašnjim sajmovima, a ovaj bih ocjenila visokom ocjenom. Ne bih mogla izdvojiti nešto što me se najviše dojmilo jer vidim da su se i djeca i roditelji zaista potrudili. Mislim vas posjetiti svake godine kada će se održavati sajam.

Kristina Blaži, majka

Sviđa mi se velik odaziv ljudi, a i vrijeme je lijepo. Za ponudu i atmosferu dala bih odličnu ocjenu. Mislim da je ovo četvrti sajam po redu. Obavezno dolazim svake godine i svakako se vidimo i sljedeće godine.