Svečanost obilježavanja Dana kruha

I ove godine naša je Učenička zadruga  Ilek sudjelovala na Županijskoj smotri Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje u Varaždinu 19. listopada 2013.

To je posebna manifestacije kojom se obilježavaju  Dani kruha i na kojoj sudjeluju školske i predškolske ustanove naše županije.

Ove je godine domaćin smotre bila OŠ Petrijanec, a našu su školu predstavljali učenici Jelena Bošnjak, Dora Boršćak i Domagoj Jurišak s učiteljicama Dijanom Piskač i Martinom Sedlar.

U 10 sati krenuo je mimohod do varaždinske katedrale gdje je svetu misu zahvalnicu predvodio monsinjor Antun Perčić. Nakon blagoslova vratili smo se na svoje štandove koje smo prethodno prigodno uredili. Bilo je svega , od različitih vrsta kruha, peciva, kolača pa sve do grožđa i soka od bundeve. Bogato uređeni štandovi privukli su mnogobrojne posjetitelje.

Naša je škola kao najnoviji proizvod predstavila biljne čajeve. Uz to smo izložili  i već poznate vrećice lavande, vrijedno djelo naših školskih vezilja.

Svečanost su upotpunili učenici kazivanjem stihova, pjevački zbor Osnovne škole Petrijanec te mladi folkloraši iz Nove Vesi.

Za kraj je održan okrugli stol na kojem je komisija, u kojoj je bila i naša ravnateljica Anđelka Rihtarić, iznijela pohvale za svaku školu. Naša je škola posebne pohvale dobila zbog štanda, ali i zbog našeg, već tradicionalnog, Školskog sajma.

Nakon okruglog stola nestalo je štandova, ostao je prazni Franjevački trg i pokoji prolaznik.