Heroji Vukovara

Dvadeset i dvije su godine od pada Vukovara, od pada grada heroja. Svi ljudi u Hrvatskoj odaju počast  stradalim žrtvama. Tog tužnog ponedjeljka, 18. studenog 1991., nakon tri mjeseca borbe za Vukovar, prestao je otpor hrvatskih branitelja. Mnogi domovi su razrušeni i mnoge su obitelji ostale bez svojih članova. Već godinama odajemo počast herojima Vukovara.

Učenici viših i nižih razreda naše škole 18. su studenoga 2013. zapalili lampione na zidiću oko crkve kako bi na taj način odali počast herojima Vukovara. Nakon paljenja lampiona, uslijedio je govor ravnateljice Anđelke Rihtarić te molitva koju je predvodio đakon Tihomir Ciglar. Po završetku molitve, učenici su se uz pratnju svojih učitelja ponovno vratili na redovnu nastavu, a na zidiću oko crkve ostavili svijetliti lampione u spomen svim žrtvama.

Taj dan, 18. studeni, jedan je od najtužnijih dana u hrvatskoj povijesti. Život kakav danas imamo omogućili su nam ljudi koje ne poznajemo i koje nikada ne ćemo upoznati. Oni su dali ono najvrednije što imaju, svoj život, za ovu zemlju i za nas i na tome im trebamo biti vječno zahvalni!