Božićna čarolija

U ovo predblagdansko vrijeme slušamo kako smo svi pozvani širiti dobro, ljubav, sreću i mir. Svakodnevno slušamo o blagdanima koji nam već lagano kucaju na vrata, a kao jedno od blagdanskih iznenađenja bio je ovogodišnji Božićni koncert naše škole. I ove je godine održana svečanost koje će se svi s veseljem sjećati.

Od samog početka školske godine marljivi učenici su pod vodstvom svojih učiteljica vježbali i osmišljavali program koncerta koji se održao 12. prosinca 2013. godine u Kulturnom centru Ivan Rabuzin u Novom Marofu. Koncert se održao u dva termina, i to u 16,30  za učenike i roditelje nižih razreda te u 18,15 za učenike i roditelje viših razreda.

Učiteljica Maja Priher uvježbavala je svoje “lutkare“ koji su ujedno i vodili cjelokupni program. Mali zbor je pod vodstvom učiteljice Mirjane Osonjački ponovno očarao publiku, a pod vodstvom učiteljice Jelene Keretić mogli smo vidjeti: tamburaše koji su izveli dvije pjesme uz pratnju zbora, plesnu skupinu koja je izvela svoju Snježnu čaroliju, vokalnu skupinu i veliki zbor koji su zajedno izveli nekoliko pjesama. Ove smo godine na pozornici imali posebnu gošću, gospođu Božicu Tuđan koja je na glasoviru svirala pratnju za dvije izvedbe malog zbora. Za predivno uređenu pozornicu i dvoranu pobrinula se učiteljica Dijana Piskač koja je sa svojom Likovnom skupinom izradila mnoštvo snjegovića. Majstor zvuka i ovog je puta bio učitelj Luka Milinković, a za rasvjetu i ostale detalje pobrinuo se gospodin Vlado Milak. Osim učiteljica i učenika, ovom programu su doprinijele i mnoge majke koje su se pobrinule za kostime plesne skupine te za mnoge druge detalje.

Na samom početku, a i na kraju koncerta, učenike je iznenadio sveti Nikola. On je zajedno s ravnateljicom na kraju programa proveo mali kviz u kojem su bila postavljena pitanja o izvedenim pjesmama. Točni odgovori bili su nagrađeni slatkišima koje je dijelio sveti Nikola. Ravnateljica se također obratila prisutnima i poželjela svima sretne i blagoslovljene blagdane te zahvalila i čestitala svim učenicima sudionicima programa i njihovim voditeljima na prekrasnom koncertu.

Kažu da sve što je lijepo kratko traje, a tako je bilo i s našim Božićnim koncertom. Uz smijeh, pjesmu i ples i ovom je druženju došao kraj te smo se svi puni dojmova vratili kući i sa sobom ponijeli toplinu i radost ove božićne čarolije,  i još jedan događaj koji će nam svima ostati u dugom sjećanju.