Naši zadrugari na županijskoj smotri Dani kruha

Ovogodišnja županijska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“ održana je 18. listopada 2014. na varaždinskom Franjevačkom trgu. Domaćin smotre bila je Srednja škola u Maruševcu. Školsku su zadrugu Ilek predstavljale učenice Anamarija Plantak i Patricija Požgaj s učiteljicama Jelenom Keretić, Dijanom Piskač i Martinom Sedlar.

Na smotri su sudjelovale 33 škole s područja Varaždinske županije. Svečanost je započela svetom misom zahvalnicom u varaždinskoj katedrali, a nakon toga je velik broj učenika osnovnih i srednjih škola te centara za odgoj i obrazovanje na prigodnim štandovima izložio velik broj različitih vrsta kruha, peciva i kolača.

Smotra je obilovala mnoštvom jesenskih plodova i boja. Naša se škola predstavila izlaganjem lavande i različitih proizvoda od lavande kao što su sapuni i vrećice punjene lavandom pa je štandom dominirala ljubičasta boja. Imali smo i mnoštvo pekarskih proizvoda koje su pripremile majke i bake naših učenika. S obzirom da smotra ima naglašen humanitarni karakter te smo proizvode podijelili posjetiteljima našeg štanda.

Svečanost su upotpunili glazbeni sastav Srednje škole u Maruševcu i tamburaški sastav KUD-a „KLARUŠ“ iz Maruševca.

Učenici i učiteljice bili su pohvaljeni za svoj izložbeni prostor od članova Županijskoga povjerenstva. Prema odluci prosudbenog povjerenstva OŠ Ludbreg će biti domaćinom iduće smotre „Dani kruha“.