Domaćini Županijske smotre Li, Dra i No stvaralaštva

Ove školske godine pripala nam je čast biti domaćinom Županijske smotre literarnog, dramsko – scenskog i novinarskog stvaralaštva, LiDraNo 2015. U sva tri izraza sudjelovalo je sveukupno 248 učenika i 74 učitelja mentora. Smotra je održana u dva dijela: u ponedjeljak, 2. veljače 2015. godine – za literarni i novinarski izraz u OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija te u utorak, 3. veljače 2015. godine u varaždinskom Hrvatskom narodnom kazalištu – za dramsko-scenski izraz.

Literarni i novinarski izraz

Prvoga dana Smotre, 2. veljače naša je škola ugostila autore najboljih literarnih i novinarskih radova, njihove mentore, ravnatelje te članove Stručnog povjerenstva za literarni i novinarski izraz. Na početku Smotre naša je ravnateljica Anđelka Rihtarić uputila riječi dobrodošlice svim učenicima i njihovim mentorima. Na županijski LiDraNo pristiglo je trideset i šest literarnih i dvadeset i šest samostalnih novinarskih radova, šest  tiskanih školskih listova, jedan digitalni školski list, tri radijske emisije i dvije radioigre. Od svih pristiglih radova za državnu razinu predloženo je sedam literarnih, pet novinarskih radova, pet školskih listova, tri radijske emisije i dvije radio igre.

Među predloženim radovima za državnu razinu našao se rad učenika naše škole Erika Pitarića, reportaža „Lako tebi, ti si zvonar“, mentorica je učiteljica Maja Priher. Za državnu je razinu predložen i naš školski list „Ilek“ čija je urednica Hana Šestak, a mentorica učiteljica Nikolina Cikač. „Stara nova priča o Crvenkapici“ naziv je radioigre koju su osmislili učenici naše škole uz pomoć učiteljice Nikoline Cikač, a koja je sukladno Uputama za provođenje LiDraNa 2015.  upućena na višu razinu prosudbe.

Daske koje život znače

Sljedećega dana, u utorak 3. veljače u varaždinskom Hrvatskom narodnom kazalištu održana je Županijska smotra LiDraNo 2015. za dramsko-scenski izraz. Na samom početku Smotre sve je sudionike i njihove mentore srdačno pozdravila ravnateljica Anđelka Rihtarić te im uputila riječi ohrabrenja. Smotru je službeno otvorio zamjenik župana Alen Kišić.

Kroz program Smotre vodili su nas učenici: Maja Sokol (vještica), Ivan Horčička (Ivica) i Lucija Mijatović (Marica). Savršeno su se snašli na kazališnim daskama te učinili program još zabavnijim i zanimljivijim. U dramsko-scenskome izrazu školu je predstavljala Lutkarska skupina sa svojom predstavom „Istina o prijateljstvu“. Pravu istinu o prijateljstvu saznali smo od učenica Hane Šestak, Klare Cikač, Dore Boršćak, Paule Hrastić, Elene Obrstar, Monike Hrastić i Ive Benko. Njihova mentorica je učiteljica Maja Priher. Iako se nismo plasirali na državnu razinu, povjerenstvo je posebno pohvalilo naše lutke i predstavu te nam dalo nekoliko ideja i savjeta kako predstavu učiniti dinamičnijom.

Još jednom čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na Županijskoj smotri LiDraNo 2015. Bilo je to jedno zanimljivo iskustvo u koje je uloženo mnogo truda i kreativnosti naših varaždinskih osnovnoškolaca i njihovih mentora. Svima predloženima čestitamo i želimo puno uspjeha na Državnoj smotri u Primoštenu.

Ukupno: 242011