LIK 2015. – IZLOŽBA IZ LIKOVNE KULTURE UČENIKA VIŠIH RAZREDA OSNOVNIH ŠKOLA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE

Luka među deset najboljih

U petak, 27. veljače 2015. godine održan je LIK-2015. - Županijsko natjecanje iz likovne kulture. Smotra likovnoga stvaralaštva učenika osnovnih škola Varaždinske županije odvija se već sedamnaest godina, a domaćin smotre bila je I. osnovna škola Varaždin.

Učenici su u tehnici tempere, tehnici POP ART pravca poznatog po umjetniku Royu Lichenestenu, na maštovit način morali izraziti motive stripa. U povjerenstvu za prosudbu županijske smotre bili su: Davor Petak, Biserka Hudoletnjak i Verica Vlahović. Od 293 pristiglih učeničkih radova na županijsku razinu  morali su odabrati 60 radova za izložbu i 10 radova koji će  Varaždinsku županiju predstavljati na državnoj razini natjecanja. Našu su školu predstavljali Luka Golubar, učenik 8.b razreda, i Elvis Plantak, učenik 8.a razreda, a Lukin je rad izabran među 10 najboljih. Njihova ponosna mentorica je učiteljica Dijana Piskač.

U likovnom se stvaralaštvu kod učenika potiču i razvijaju vještine kao što su preciznost, urednost i strpljivost u radu, a ponajviše kreativno razmišljanje i izmišljanje. Sve te sposobnosti vrlo su važne za shvaćanje i usvajanje nastavnog gradiva i iz drugih predmeta.

Naši učenici su svojim likovnim uratcima ponovo pokazali koliko su odlični u onome što rade. Čestitamo im!