Zaljubljeni žabac oduševio publiku

U HNK Varaždin se od 12. do 15. ožujka, pod visokim pokroviteljstvom Ambasade Savezne Republike Njemačke, a u organizaciji Europskog kulturnog kruga održao 12. kazališni festival na njemačkom jeziku „Theaterspiele“.

Na smotri je nastupalo preko 30 kazališnih grupa iz nekoliko europskih zemalja, a svoje predstave odigralo je preko sedamsto mladih glumaca.

Naša dramska družina „Blümchen” tom se prigodom publici predstavila  predstavom „Der verliebte Frosch.“  koja je premijerno prikazana 12. ožujka 2015. Nastupali su sljedeći učenici: Josip Plantak, Lara Pintarić, Rene Matečak, Klara Težak, Viktorija Pintarić, Kristina Korotaj, Sara Pintarić, Nikolina Minđek, Marija Hoić, Dunja Hrastić, Laura Posavec-Lončarić, Mihael Šinko. Voditeljica dramske družine bila je Maja Majnarić, učiteljica njemačkog jezika.