Dani kruha u središtu svijeta

U subotu, 17. listopada u Ludbregu održana je županijska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje. Domaćin smotre bila je Osnovna škola Ludbreg, a na smotri su se predstavile osnovne i srednje škole te odgojno-obrazovne ustanove s područja Varaždinske županije.

Školsku su zadrugu „Ilek“ predstavljale učenice Maja Cepanec, Elizabeta Cikač i Ana Pintarić s učiteljicama Jelenom Keretić, Martinom Sedlar i Jasenkom Minđek. Toga subotnjeg jutra trebalo je rano ustati, obući narodne nošnje, nabaciti osmijeh na lica i osvojiti srca komisije. Dolaskom u Osnovnu školu Ludbreg dočekali su nas učenici te nam pokazali put do našega štanda koji smo, uz pomoć učiteljica, uredile proizvodima naše Učeničke zadruge „Ilek“. Svaki je štand bio poseban na svoj način. Školom su se širili opojni mirisi različitih vrsta kruha, peciva i kolača koji su krasili postavljene štandove.

Prije otvorenja smotre, u 9:00 sati, služila se sveta misa u ludbreškoj crkvi Presvetog Trojstva koju je predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, a svečanost je nastavljena u prostorijama Osnovne škole Ludbreg. Članovi prosudbenog povjerenstva imali su težak zadatak. Među svom raskoši boja, mirisa i okusa morali su odabrati najljepši i najraskošniji štand. Prema odluci povjerenstva domaćin iduće Smotre bit će Osnovna škola Varaždinske Toplice.