Otkrili zabavnu stranu matematike

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva u našoj je školi po prvi put, u četvrtak, 3. prosinca 2015., održana Večer matematike.

Večer matematike skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (učitelj matematike i/ili učenik) pomaže pri njihovoj provedbi.

U večeri matematike sudjelovali su učenici od prvog do osmog razreda, svi učitelji razredne nastave, učitelj Igor Puček i učiteljica Snježana Plantak te učitelji  „pomagači“ - učitelj Dražen Toplak, pedagoginja Anja Posavec, učiteljica Monika Copak i učitelj Tomislav Čavlek. U svakoj je stanici bio neki zadatak koji su učenici riješili u paru ili samostalno. Ako bi netko negdje zapeo, rado bi mu pomogli učitelji koji su i uz učenike ''pomagače'' rješavali probleme. Na samome početku učenici su dobili „putovnice'' kroz radionice, a kad su ispunili zadatak koji je pojedina stanica nudila, dobili su štambilj kao nagradu.

Vrijeme je brzo prošlo u igri i učenju te se Večer matematike ubrzo primakla kraju. Večer prepuna različitih aktivnosti, doživljaja, radionica, igraonica, druženja i zabave zasigurno će nam ostati u lijepom sjećanju.

Lea Juriša, 7.b

Foto-galerije: radionice 1.-8. razreda (snimili članovi Fotografske skupine: Martina Svetec, Patricija Hrastić, Ema Priher i Martin Hrastić)