malome Spasitelju

Prosinac je mjesec druženja, slavlja i darivanja, mjesec kojemu se najviše vesele djeca očekujući mnoštvo poklona i slatkiša. U predblagdansko doba svi smo prije svega pozvani širiti dobro, radost, ljubav i mir. Radost Božića i ove su nam godine, Božićnim koncertom, podijelili učenici naše škole.

Ovogodišnji Božićni koncert održan u utorak, 15. prosinca 2015., u prepunoj dvorani Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu, otvorila je Izidora Osonjački, učenica 4.b razreda, sa svojom izvedbom Invocation et Danse.

Koordinatorica koncerta bila je učiteljica Maja Priher, a kroz program koncerta vodila nas je mala obitelj: unuci Mihael Šinko i Dunja Hrastić te baka Slavica Erdec koja je ujedno i članica Udruge žena Doljan. U programu su uz Mali i Veliki zbor sudjelovali i Tamburaši, Lutkarska družina te Dramska i Plesna skupina nižih razreda.

Lutkarsku je družinu pripremala i vodila učiteljica Maja Priher koja je, uz učiteljicu Nikolinu Cikač, pripremala i voditelje ovogodišnjega koncerta. Veliki zbor i Tamburaše uvježbavala je učiteljica Jelena Keretić. Učiteljica Mirjana Osonjački pripremala je Mali zbor „Malce maslačke“, a učiteljica Danica Detić učenike Dramske skupine nižih razreda koji su izveli igrokaz Božićna noć i krasnoslov pjesme Dragutina Domjanića, Božić. Plesna skupina razredne nastave, koju je pripremala učiteljica Anica Hajdinjak, svojom je koreografijom poželjela svima sretan Božić. Za instrumentalnu pratnju zborova zaslužni su profesor Miroslav Boršćak i profesorica Božica Tuđan. Čaroliju zimske idile na kazališnu su scenu prenijele učenice Irena Detić, Lea i Sara Juriša, Marta Šinko, Veronika Kaniški te učiteljica Likovne kulture Dijana Piskač, a za ukrase na božićnoj jelki zaslužne su članice Udruge žena Doljan.

Po završetku svih nastupa na kazališne je daske stigao i sveti Nikola u pratnji svojih anđelčića i ravnateljice škole Anđelke Rihtarić. Naša je ravnateljica toplim riječima pozdravila sve prisutne roditelje, goste, izvođače i njihove voditelje. Istaknula je da darovi u ovo blagdansko vrijeme nisu važni jer kada odrastemo, nećemo se sjećati darova, već ćemo se sjećati događaja i osjećaja vezanih uz djetinjstvo i Božić. Bit Božića nije u darovima već u dijeljenju. Tim nam je riječima željela dočarati pravi smisao i duh Božića. Nakon što je svima poželjela sretne božićne i novogodišnje blagdane, zahvalila je i čestitala svim učenicima i njihovim voditeljima na održanome koncertu te je, u znak zahvalnosti, svakom učitelju koji je sudjelovao ili na bilo koji način pomogao u stvaranju Božićnoga koncerta,  podijelila božićne zvijezde.

Za kraj koncerta Mali i Veliki zbor otpjevali su Sretan Božić svakome. Upravo smo tada postali svjesni ravnateljičinih riječi. Osjećaji  i događaji ostat će zauvijek u sjećanju. Radost, toplinu i ugođaj Božića, ali i jedno vrijedno sjećanje te smo večeri iz kazališta ponijeli sa sobom svojim kućama.