Proslavili 178. rođendan naše zlatne lađe

Naša stara dama proslavila je 2. lipnja 2017. godine 178. rođendan. Rođendan je obilježen priredbom u Pastoralnom centru Vilima Cecelje te prigodnom prodajom raznih proizvoda naše školske zadruge Ilek. Svečanost je započela stihovima Vladimira Nazora iz Zlatne lađe koju je govorio učenik 3.a  razreda Eugen Cikač, a najavi se pridružila i Jana Hosni. Oni su zajedno vodili program.

Na početku priredbe školski je Pjevački  zbor otpjevao hrvatsku himnu. Riječi dobrodošlice uputila je „kapetanica“ naše „ zlatne lađe“ odnosno ravnateljica naše škole Anđelka Rihtarić. Pozdravila je sve prisutne učenike, učitelje i uzvanike.

Slijedio je recital na kajkavskom narječju Pozdravlenje Frana Galovića kojeg su izvodile članice Scenske skupine, a pripremala ih je Maja Priher. Galovićevi stihovi donijeli su zvukove zavičaja, a Igre i plesove izvela je Folklorna skupina koju vodi učiteljica Sanja Požgaj. Uz njih su zasvirali i naši tamburaši poznatu kajkavsku  pjesmu Suze za zagorske brege kojima se pridružio tata Jurica Picek na kontrabasu, a vodila ih je učiteljica Jelena Keretić. Igrokaz Šumska šala izvela je Dramska družina voditeljice Danice Detić  koja je zadivila publiku maštovito izrađenim kostimima. Sljedeća izvedba bio je ples Kako se kuha vještičja juha u kojem su članice Plesne skupine voditeljice Anice Hajdinjak pokazale vesele i zanimljive pokrete. Uvježbale su ih učiteljice Anica Hajdinjak i Lucija Sačić.

U Osnovnoj školi Cestica ove se godine po sedmi put održao talent show na njemačkom jeziku. Ova naša priredba bila je prava prilika da učenice 8.b razreda Lea i Sara Juriša pokažu kako su tamo otpjevale pjesmu Es ist vorbei. Uz pjesmu plesnom koreografijom pratila ih je Maja Cepanec, učenica 7.a razreda. Njih su vodile učiteljice njemačkog jezika Marija Ružić i Maja Majnarić.

S pjesmama Bijeli jelen, Kosek lepo fučka, Buba Mara, O, reci mila majčice nastupio je naš Pjevački zbor koji je na ovogodišnjim 60. Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži osvojio srebrnu plaketu. Na klaviru ih je pratio profesor Danijel Oto.

Marljivo zalaganje i uljudno ponašanje samo su neke od vrlina uzornog učenika, naglasili su voditelji ove priredbe i na pozornicu pozvali našu ravnateljicu da publici otkrije ime učenika generacije. Nakon što je ravnateljica prozvala šest predloženica iz 8. razreda Elenu Borček, Elenu Igrec, Emu Priher, Danijelu Bauk, Leu Juriša i Petru Hrastić, proglasila je učenicu generacije: Emu Priher. Učenica je tom priikom nagrađena od Općine Sveti Ilija prijenosnim računalom koje joj je uručio izaslanik načelnika Općine, gospodin Siniša Šestak.

Zatim je Pjevački zbor otpjevao domoljubnu pjesmu To je tvoja zemlja. Na iznenađenje publike čestitku za rođendan naše škole ravnateljici je uputila naša gošća, ravnateljica Osnovne škole Andrije Kačića Miošića  iz Donje Voće Rahela Blažević i tom prigodom poklonila sliku lepoglavske crkve.

Na kraju programa koordinatorica priredbe, učiteljica Jasenka Minđek zahvalila se malenim darom svima koji su sudjelovali u programu i doprinjeli proslavi Dana škole. Bilo je zabavno i zanimljivo.