Maškare su zaplesale i odigrale kviz

Učenici razredne nastave i njihovi učitelji na pokladni utorak, 13. veljače 2018. u školu su došli maskirani. Naime, tog je dana osim redovne nastave u školskoj dvorani održan fašnički ludi ples, a nakon plesa prvi Školski zabavni kviz pod maskama

U kvizu je sudjelovalo 24-ero učenika trećih i četvrtih razreda podijeljenih u dvije ekipe koje su se natjecale u tri kruga. U svakom se krugu natjecalo osmero maskiranih učenika i odgovaralo na pet pitanja. Ekipu A predstavljali su učenici Viktorija Beli, Ella Cepanec, Lucija Barić, Samuel Cinkuš, Josip Korotaj, Roko Cepanec, Eugen Cikač, Matko Horčička, Dorotea Fogec, Iva Detić, Petar Holi i Lana Horvat. Ekipu B predstavljali su učenici Leona Domislović, Jan Levatić, Jana Hosni, Leon Naglaš, Slaven Jurišak, Sara Lisičak, Mihael Ribić, Sara Minđek, Nina Bauk, David Šredl, Lana Tomašković i Marija Žimbrek.

Na ideju o provođenju kviza izrađenog u Power Point prezentaciji došao je učitelj Darko Meštrić koji je nastojao da se u kviz uključe i oni učenici koji se inače rijetko natječu u kvizovima ili rijetko dolaze u prvi plan u razrednim ili školskim nadmetanjima. Smišljajući pitanja, učitelj Darko nastojao je da ona budu zabavna, da ne budu preteška i da svakako budu vezana za svakodnevni život učenika u školi. Tako su učenici imali prilike pokazati znaju li kada im počinje i završava nastava, kada radi školska knjižnica, koliko stepenica povezuje prizemlje i prvi kat, koliko dobro poznaju imena i prezimena djelatnike škole te njihov vozni park, a našlo se i pokoje pitanje iz matematike i lektire.

Voditelj kviza bio je duhovit i energičan gospodin Snjegović koji je, iako slabijeg vida, natjecateljima čitao pitanja, bodrio ih, razgovarao s navijačima i zajedno s njima, u znak podrške natjecateljima, više puta zapjevao pjesmu Genijalci. Podrška natjecateljima bile su i prvašice koje su prekrasno otpjevale Fašničku pjesmu. Njihova učiteljica Anica Hajdinjak, koja ih je pripremila za nastup, otkrila nam je da su se iza maski leoparda, pantere i kućne mace krile pjevačice Kaja Milinković, Nika Priher i Petra Kožul.

Na kraju kviza pobijedila je ekipa A osvojivši 18 bodova. Ekipa B osvojila je 15 bodova. Obje su ekipe nagrađene ukusnim krafnama. Čestitamo pobjednicima kviza, ali i svim natjecateljima koji su pokazali odlično znanje u poznavanju interijera, eksterijera i svakodnevnog života svoje škole.

U organizaciji i realizaciji kviza učitelju Darku Meštriću pomogle su ravnateljica Anđelka Rihtarić,  knjižničarka Tatjana Slunjski, pedagoginja Ines Pranjić-Furjan, učiteljice Marija Milutina, Sanja Požgaj, Monika Copak, Jasenka Minđek, Ljubica Barulek, Mirjana Osonjački, Danica Detić, Anica Hajdinjak, Gordana Šimunec i Nikolina Cmrečak, kuharica Sježana Sokol, spremačica Ljerka Bošnjak i domar Stjepan Koren.

Učitelj Darko jako je zadovoljan održanim Školskim zabavnim kvizom pod maskama i nada se da će se on, uz pokoju izmjenu, održati i sljedeće godine, tj. da će postati tradicionalan.