Jedan dan u hrvatskoj metropoli

Učenici i učitelji razredne nastave u ponedjeljak, 16. travnja 2018. otputovali su na izvanučioničnu nastavu u Zagreb.

Prvo odredište bilo im je Gradsko kazalište „Žar ptica“ gdje su pogledali kazališnu predstavu Mala sirena. Učenike je oduševila raskošna scenografija predstave, zvučni efekti, gluma i pjevanje glumaca. Predstava je bila humoristična, ali i poučna. Prateći Arianu na njezinom putovanju učenici su naučili da je važno biti hrabar, imati dobro i plemenito srce, slijediti svoje snove i vjerovati u sebe.

Nakon predstave paralelni razredi nastavili su realizirati svoje programe izvanučionične nastave.

Učenici prvih razreda su u pratnji učiteljica Anice Hajdinjak, Marije Milutina, knjižničarke Tatjane Slunjski i pratiteljice tete Ivanke, otišli do zagrebačkog Zoološkog vrta. Obilazak vrta bio je zanimljiv, pustolovan i poučan. Učenike su oduševile sve životinje, a posebno lavovi, morski lavovi, majmuni, krokodili i zmije. Osim što su imali priliku vidjeti mnoštvo zmija u terarijima, učenici su na povratku u autobus imali bliski susret s jednom zmijom koja je prelazila cestu. Ovaj bliski susret neke je učenike oduševio, a neke prestravio.

Učenici drugih razreda su u pratnji učiteljica Danice Detić i Sanje Požgaj posjetili zagrebačku Zračnu luku Franjo Tuđman. Djelatnica im je govorila o zračnom prometu, zrakoplovnim prijevoznicima, upoznala ih s pojmom terminala i pokazala im čekaonice, prodaju karata te uzletno-sletnu stazu. Oduševljenje učenika i učiteljica izazvalo je slijetanje najvećeg od svih zrakoplova koji slijeću u Hrvatsku, a doletio je iz Dubaija.

Učenici trećih razreda su u pratnji učiteljica Ljubice Barulek, Nikoline Cmrečak i Monike Copak otišli u razgledavanje Gornjeg grada i Kule Lotrščak. Oduševila ih je uzbudljiva vožnja uspinjačom te posjet Zvjezdarnici Zagreb.

Učenici četvrtih razreda su u pratnji učiteljica Jasenke Minđek i Mirjane Vrček te učitelja Darka Meštrića, vozeći se uspinjačom, stigli do Gornjeg grada gdje su posjetili zgradu Hrvatskog sabora. Iako spremni da uživo poslušaju i pogledaju raspravu ili pokoji ispravak netočnog navoda, učenici su naišli na praznu sabornicu jer toga dana Sabor nije zasjedao. Tijekom obilaska saborske palače učenici su saznali informacije o povijesti Hrvatskog sabora te pogledali skulpture znamenitih ličnosti. Učitelji nam otkrivaju da je jedan učenik izrazio želju da jednog dana bude saborski zastupnik.

Veseli i razigrani te ispunjeni novim znanjima, iskustvima i uspomenama, svi su učenici u poslijepodnevnim satima sretno stigli svojim kućama.