Model hidraulične ruke bagera izradile spretne ruke naše učenice Dunje Hrastić

U razdoblju od 9. do 12. travnja 2018. godine održano je 60. Državno natjecanje mladih tehničara u Poreču na kojem je sudjelovala i učenica naše škole Dunja Hrastić iz 7.a razreda. Njezin mentor, učitelj Tehničke kulture Tomislav Čavlek, pripremao ju je za natjecanje tijekom cijele školske godine.

Nakon osvojenog  trećeg mjesta na Županijskom natjecanju došlo je vrijeme i za Državno natjecanje koje se održalo u Poreču, u hotelu Valamar.

U ponedjeljak, 9. travnja 2018. u 7,00 sati krenuli smo autobusom na naše odredište. Oko 14,00 sati stigli smo i do hotela gdje sam upoznala svoju „cimericu“ iz Ivanca. Smjestile smo se u sobe i krenule na otvaranje natjecanja. Nakon otvaranja otišli smo na večeru, a zatim u razgledavanje grada.

Sljedeći dan započeli smo pismenim dijelom natjecanja koje se održavalo od 9,00 do 10,30 sati. Nakon kratke stanke započeli smo praktični rad. Moja kategorija sedmih razreda Strojarske konstrukcije imala je zadatak izraditi model hidraulične ruke bagera. Bilo je dosta složeno i teško, ali bila sam sretna kad sam vidjela da je moj rad uspio i da radi. To je bila aktivnost koja je trajala šest sati.

U srijedu ujutro održavao se usmeni dio natjecanja, a poslijepodne su objavljeni rezultati natjecanja. Osvojila sam 17. mjesto ostvarivši 64 boda od mogućih 100. Toga dana prošetali smo se do grada i kupili razne suvenire. Kada smo se vratili, preuzeli smo svoje radove i otišli u sobe gdje smo proveli našu zadnju noć u Poreču. Četvrtog dana bilo je zatvaranje natjecanja i podjela diploma učenicima koji su osvojili prva tri mjesta. Zatim smo napustili svoje sobe i krenuli kući ponosni na svoje uspjehe.