OBILJEŽILI SMO MAJČIN DAN

Autor: sunčana lelkić, 15. 5. 2023.

„U srcu moje mame i moje srce kuca“

Učenici razredne nastave pripremili su za svoje mame priredbu povodom Majčina dana. Priredba, na koju su bile pozvane sve mame, bake, tete, ali i ostali članovi obitelji, održana je 10. svibnja 2023. pod nazivom „U srcu moje mame i moje srce kuca“.

Priredbu su vodili četvrtaši Hana Mikić (4. a), Ana Šestak i Tin Minđek (4. b) koji su se premijerno našli i vješto snašli na pozornici. Priredbu je pjesmom „Moja baka“ započeo Mali pjevački zbor koji je pripremala učiteljica Jelena Keretić. Recitaciju „Mama“ pripremili su i za mame izveli simpatični Knjigoljupci čija je voditeljica učiteljica Ivana Posavec-Lončarić. Ravnateljica Anđelka Rihtarić održala je prigodni govor u kojem je zahvalila svim mamama, bakama i tetama naših učenika. Potom su učenici 4. a razreda izveli recitaciju „Majčin dan“ koju je s njima uvježbala učiteljica Magdalena Njegovec. Nakon recitacija došlo je vrijeme i za malo plesa. Svi učenici od 1. do 4. razreda sudjelovali su u nastupu pod nazivom „Folklor za sve“. Svaki je razred otplesao jedan tradicijski ples. Koreografije je pripremila učiteljica Sanja Požgaj, a s učenicima su ih uvježbale njihove učiteljice i učitelj. Učenici prvoga razreda plesali su uz pjesmu „Lepi plavi napršnjak“, učenici drugog razreda uz „Repu“, trećaši su naučene plesne korake pokazali uz „Jelica kolce vodila“, a četvrtaši uz „Staro sito“. Učenici su za svoje plesove bili nagrađeni gromoglasnim pljeskom. Nakon plesa članovi Dramske družine nižih razreda razmišljali su o tome „Čija je mama naj", a uvježbala ih je učiteljica Danica Detić. Još smo malo uživali u plesu uz Folklornu skupinu koja nam je dočarala dječje igre Slavonije. Njih je pripremila učiteljica Sanja Požgaj. Polaznici Dramske družine Blümchen za okupljene su izveli predstavu pod nazivom „Irgendwie anders“. Njihova je voditeljica učiteljica Maja Majnarić. U plesnom smo ritmu došli do kraja priredbe uz članice Plesne skupine nižih razreda koje su nam pokazale svoje korake uz pjesmu „Mamina lutka“. Male plesačice pripremila je učiteljica Anica Hajdinjak.

Na samome kraju priredbe učenici su mame darivali prigodnim poklonima koje su sami izradili.

Monika Copak, učiteljica razredne nastave