BOŽIĆNA PRIREDBA SATKANA OD ZAJEDNIŠTVA, SNOVA I TOPLIH PORUKA

Autor: sunčana lelkić, 23. 12. 2023.

Raduj se, cijeli svijete!

Radost, ljubav, toplina i zahvalnost ispunile su 22. prosinca 2023. školsku dvoranu zahvaljujući vrijedim učenicima i učiteljima koji su za prisutne uzvanike i goste pripremili božićnu priredbu pod geslom „Raduj se, cijeli svijete!“

Božićna je priredba započela glazbenom točkom: pjesmu „Bijeli Božić“ maestralno su izveli Jana Kreš (5. b), Nikola Epling (5. a) i Franka Barulek (6. a) uz pratnju tamburaša. Program božićne priredbe, čija je koordinatorica bila učiteljica Monika Copak, vodile su trećašice Eva Šanjek i Angelina Štefanko. Simpatične voditeljice prisutnima su za ove blagdane poželjele mnogo snijega, veselja, smijeha i plesa – „baš onak kak je to i negda bilo“. Njihove su želje svojim nastupima potkrijepili mali folkloraši, koji su dočarali dječje igre i plesove Zagorja, te Nataša Škriljevečki (4. a) i Rafael Barulek (4. a) krasnoslovom pjesme „Božić“.

Toplim porukama na njemačkome jeziku sretan Božić poželjeli su članovi dramske družine Blümchen, a sve okupljene na ples su pozvale male plesačice.

Govoreći o onim pravim vrijednostima Božića, ravnateljica Anđelka Rihtarić prigodnim je riječima svima poželjela vesele i sretne božićne blagdane te zdravu, uspješnu i radosnu novu 2024. godinu.

Dolazak Božića recitalom „Sretan ti Božić, narode moj“ najavili su Nikola Epling (5. a). David Eršeg (5. b), Tin Minđek (5. b), Emil Kefelja (6. a), Simon Jakobović (6. a) i Nola Mlakar (6. b), a kako izgleda „Božićno jutro“ plesnim su pokretima prikazale članice plesne skupine „Suvremeni ples“.

Radosne su glasove na pozornicu donijeli oni najmlađi: pjesme „Rudolf crvenoga nosa“ i „Snjegović Frosty“ izveo je Mali pjevački zbor. Izvođači su radostan Božić zaželjeli i na poznatim jezicima svijeta: pjesmu „Jingle Bells“ izveli su polaznici engleskoga jezika Škole stranih jezika „Žiger“, Blümcheni su na njemačkome jeziku objasnili „Was fehlt?“, a Simona Benc (8. b), Katja Pintarić (6. a) i Katja Lukač (6. b) pjesmom su poželjele „Feliz Navidad“, uz glazbenu pratnju Klare Žimbrek (8. b) i Ane Šestak (5. b) na ukuleleu te Nike Đurkas (8. b) na gitari.

Što Božić zaista znači pjesmom „Whisper“ došapnuo je Veliki pjevački zbor, a Knjigoljupci su u scenskoj igri „Božićni darovi“ otkrili da Božić ne čine pokloni i ukrasi, već ljubav i uspomene.

Kako bi ova božićna priredba bila posebna, uloženo je mnogo truda, rada i ljubavi. Zato su voditeljice na pozornicu pozvale učiteljice koje su sudjelovale u pripremi programa: Jelena Keretić uvježbala je tamburaše, plesnu skupinu „Suvremeni ples“ te Mali i Veliki pjevački zbor; Sanja Požgaj uvježbala je male folkloraše, Danica Detić sa svojim je učenicima pripremila krasnoslov pjesme „Božić“, Maja Majnarić pripremala je polaznike dramske skupine „Blümchen“, Sunčana Lelkić i Maja Priher pripremale su recital „Sretan ti Božić, narode moj“, Maja Bregović i Valentina Peharda iz Škole stranih jezika „Žiger“ pripremile su pjesmu „Jingle Bells“, Anica Hajdinjak sa svojim je plesačicama sve pozvala na ples, a Ivana Posavec-Lončarić s Knjigoljupcima je spremila scensku igru „Božićni darovi“. Učiteljice su u znak zahvale primile božićnu zvijezdu. Božićnu su zvijezdu u znak zahvale primili i tonski majstori Igor Puček i Sunčana Lelkić, majstor svjetla Luka Milinković, učiteljica Dijana Piskač koja je uredila pozornicu te koordinatorica ovogodišnje priredbe Monika Copak, koja je ujedno pripremala i male voditeljice. Sve je nastupe svojim fotoaparatom zabilježila učiteljica Gordana Šimunec.

Na kraju priredbe na pozornicu su izašli svi izvođači koji su s okupljenima zapjevali pjesmu „Fritula“ te još jednom svima zaželjeli sretan Božić i novu 2024. godinu!

Sunčana Lelkić, učiteljica Hrvatskoga jezika