OBILJEŽEN HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

Pod geslom „Brže, više, jače!“ učenici nižih razreda Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Sv. Ilija sa svojim su učiteljicama i roditeljima obilježili Hrvatski olimpijski dan, na školskome igralištu, u ponedjeljak 10. rujna 2012.

Sve je započelo svečanim dolaskom olimpijske baklje na igralište škole, nakon čega su učenici radili vježbe oblikovanja koje je predvodio učitelj Darko Meštrić. Uz veselu glazbu svi su se zagrijali i bili spremni za sportske igre. Ove su se godine učenici okušali u prebacivanju loptica i balona preko mreže, a u tome su ih bodrili ostali učenici, učitelji i roditelji.

Ovim jednim školskim satom održala se proslava olimpizma i sporta na najbolji način – igrom i smijehom. Cilj obilježavanja ovoga dana bio je da se promovira sport kao zdravlje, igra i zabava te da se potakne učenike na aktivno bavljenje sportovima koji su im na raspolaganju u sredini u kojoj žive.