LUTKE MARIONETE U POKRETU

Održala se i druga radionica izrade lutaka marioneta u utorak 25. rujna u poslijepodnevnim satima, a u pomoć nam je opet stigla lutkarica Željka Kozulić.

Lutkarica nam je kao primjer donijela svoje prve lutke koje je sama izradila pa su se i naši lutkari i lutkarice odazvali na radionicu kako bi isprobali vještinu pokretanja lutaka na školskome dvorištu.

Članovi Oblikovne grupe zabavili su se izradom ramena i ruka  lutaka sa žicom i spužvom te su tako polako spojili tijelo naših prvih lutaka marioneta. Sada  im preostaje još najdraži dio – izrada odjeće te bojanje glave i prstiju. Jedan dio posla dobit će i tehničari koji će im pomoći u izradi križa za vođenje lutaka.

Svi s radošću iščekuju  lutke koje izrađuju i sigurni smo da će se obradovati kad ih vide na pozornici u školskome mjuziklu.