OŠ „ Vladimir Nazor“ Sv. Ilija sudjelovala na 43. zboru malih pjesnika u Zlataru

ZA ŽIGROVEC SE  ČULO I U ZLATARU

Još od 1970. godine u Krapinsko-zagorskoj  županiji, u malome mjestu Zlatar, održavaju se Dani kajkavske riječi. Ove godine, između 276 prispjelih pjesama stručni ocjenjivački sud u sastavu prof. Željka Horvat-Vukelja, dr. Joža Skok i dr. Ivo Kalinski odabrao je 45 najboljih pjesama koje su zapisane u knjizi 43. zbor malih pjesnika. Te su pjesme bile javno izvođene 29. rujna 2012. u dvorani zlatarske Sokolane.

Učenica Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija Ivona Hrastić još prošle školske godine, kada je bila šesti razred, napisala je pjesmu na kajkavskom narječju o svome selu. Učiteljica Nikolina Cikač poslala je mnogo pjesama naših učenika na taj natječaj, a Ivonina je pjesma „Dobrodošli v Žigrovec“ bila izabrana među 45 najboljih. Zato je Ivona pozvana u Zlatar da u nošnji svoga kraja izvede pjesmu pred mnogobrojnom publikom.

S njom su u pratnji bile učiteljica Maja Priher, vjeroučiteljica Gordana Šimunec i učenica Lana Meštrić. Nakon okupljanja i generalne probe, svečani je nastup započeo u 12:00 sati.

Svaki je sudionik ove lijepe proslave kajkavske riječi dobio priznanje te male nagrade kao dokaz svoga uspjeha. Kasnije su se svi izvođači i mentori okupili u Vatrogasnom domu Zlatar na ručku, a time su stavili točku na i te završili 43. zbor malih pjesnika.

Ivona Hrastić, 7.b

U nastavku možete pročitati Ivoninu pjesmu i pogledati fotografije (foto: G. Šimunec).