UČITELJI OTVARAJU VRATA ZNANJA

Unesco je 1994. proglasio 5. listopada Svjetskim danom učitelja . Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav mora i cijeniti.

Stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj. U nekim školama će se obilježiti stručnom ekskurzijom nastavnika. Kroz svakodnevni rad učitelji daju ogroman doprinos općem razvoju gradeći njegove ljudske temelje - razvijajući djetetov kapacitet i želju da uči.

Činjenica je da više od 60 milijuna učitelja u svijetu, koji podučavaju više od milijardu djece, rade u vrlo teškim uvjetima. Mnogi rade u zemljama u razvoju, od toga mnogi u zajednicama u kojima postoji hitna potreba da se poboljšaju radni uvjeti, zadrže u struci vješti učitelji te pronađu dobri kandidati za buduće učitelje.

Dragi učenici, pridružite se obilježavanju ovoga dana, pružite svojim učiteljima i učiteljicama  podršku u njihovom radu i ponudite suradnju, jer svi imamo isti cilj kojemu težimo: kvalitetno obrazovanje i stasanje u vrijedne i poštene mlade ljude, nositelje pozitivnih promjena i rasta našega društva.

Dragi učitelji,  u povodu današnjeg Svjetskog dana učitelja, želimo Vam u svoje osobno ime i u ime svih učenika naše škole  čestitati Vaš dan i zaželjeti Vam prije svega mnogo strpljenja i ljubavi u obavljanju Vašeg  odgovornog posla.

Vi ste ti koji stvarate našu budućnost! Učeći nas prvim slovima i prvim riječima otvarate nam vrata znanja, otvarate nam vrata u svijet!
Zahvaljujemo Vam na predanosti i trudu koji svakodnevno ulažete u svoj posao i želimo Vam sretan Dan učitelja!