Za zdrav osmijeh potrebna je dobra njega

Učenici prvih razreda 20. studenoga 2023. slušali su predavanje o higijeni usta i načinima očuvanja zdravih zubi. Susret je organiziran u suradnji s medicinskom sestrom Ivančicom iz Doma zdravlja.

Učenici su tijekom predavanja saznali koliko je dobra oralna higijena bitna za održavanje zdravlja zubi, desni i jezika. Tijekom sata su, uz pomoć edukativne slikovnice o Gricu i Grecu, naučili koje najčešće bolesti zahvaćaju zube te da je redovito pranje zubi ključno za prevenciju tih problema.

Vrhunac predavanja bio je trenutak kada je medicinska sestra Ivančica, koristeći modele zubala, pokazala pravilan način četkanja zubi. Ovaj praktični dio predavanja ostavio je snažan dojam na prvaše pružajući im konkretnu sliku o tome kako samostalno održavati svoje zube zdravima.

Učenici ne samo da su stekli korisna znanja o higijeni usne šupljine, već su i razvili svijest o važnosti brige za vlastito zdravlje od najranije dobi.