Maškare, ča mogu maškare? Sve! Pa i plesati!

Još jedna aktivnost u sklopu projekta građanskoga odgoja i obrazovanja „Korak, pokret, okret!“ održana je u petak, 9. veljače 2024. kada je za sve učenike predmetne nastave organiziran ples pod maskama u školskoj dvorani.

Prije samoga plesa učenici su se, u pravom fašničkom duhu, počastili slasnim krafnama. Po dolasku u prigodno ukrašenu školsku dvoranu dočekale su ih zamaskirane voditeljice projekta: Jelena Keretić, Dijana Piskač, Maja Priher, Sunčana Lelkić i Petra Bošnjak. Njima su podršku u provedbi ove aktivnosti pružile učiteljice Tajana Cikojević, Snježana Plantak, Marija Ružić, Ivana Posavec-Lončarić i Monika Copak te učitelji Darko Meštrić i Luka Milinković. Kasnije su se pridružili i polaznici produženoga boravka sa svojim učiteljicama Magdalenom Njegovec i Klaudijom Juriša.

Na dnevnome redu prvo je bilo suđenje Fašniku. Učiteljica Sunčana Lelkić učenicima je objasnila tko je Fašnik i zašto ga treba osuditi, a ulogu suca preuzela je učiteljica Jelena Keretić. Optužbe su nizali predstavnici svakoga razreda. Fašnik je, između ostaloga, bio optužen za prekratke vikende, nedostatak motivacije, preteške ispite, razne bolesti i štošta drugo. Nakon što su iznesene sve optužbe, Fašnik je strpan u vreću za smeće, a maškare su preuzele ključ Škole.

Prva plesna aktivnost koju su voditeljice projekta pripremile za učenike bila je igra „Glazbeni stolci“. Igra je izazvala oduševljenje učenika koji su pokazali navijački duh bodreći predstavnike svojih razreda.

Uslijedio je izbor najljepše maske. Predstavnici svakoga razreda prošetali su tepihom, a motrilo ih je pozorno oko stručnoga povjerenstva koje su činile boravkašica Antonela Ajhler, spremačica Biljana Picek i učiteljica Ivana Posavec-Lončarić. Kad se povjerenstvo povuklo na vijećanje, uslijedila je plesna aktivnost u kojoj su sudjelovali svi učenici: plesali su u parovima držeći balon svojim tijelima. Pozorno su slušali upute učiteljica, a svaki je plesni zadatak bio sve zahtjevniji. Najuspješniji su bili oni učenici koji su odradili sve zadatke bez da im je balon pao na pod.

Stigli smo i do proglašenja najboljih maski. Prema odluci povjerenstva podijeljene su nagrade: treće mjesto osvojio je Lovro Trubelja (6. b) kao showman, drugo mjesto pripalo je Teni Lisičak (5. b) koja je bila maskirana u slikaricu, dok je prvu nagradu odnijela Ema Kefelja (8. a) maskirana u čudovište s dvama licima.

Učenici su se ponovno vratili na plesni podij. S učiteljima su zaplesali kaubojski ples, a za kraj aktivnosti učiteljica Jelena Keretić učenike je naučila koreografiju uz pjesmu „Waka, waka“.