Stepenica više za mlade novinarke i glumice

Na međuopćinskoj razini Smotre LiDraNo 2024., koja je održana u Osnovnoj školi Kneginec Gornji, našu je školu predstavljalo čak jedanaest učenika u kategorijama literarnih i samostalnih novinarskih radova te pojedinačnih i skupnih scenskih nastupa. Najbolje su prošle mlade novinarke i glumice čiji su radovi odabrani za županijsku razinu Smotre.

Na Smotri su se literarnim radovima predstavili četvrtaš Vito Svrta s mentoricom Danicom Detić, sedmašice Lucija Blaži i Nika Priher s mentoricom Sunčanom Lelkić te osmaši Robert Milković i Ema Kefelja s mentoricom Majom Priher. Novinarskim su nas radovima predstavljale sedmašice Tara Jukić s mentoricom Tatjanom Slunjski, Nika Priher s mentoricom Sunčanom Lelkić te osmašice Simona Benc i Ema Kefelja s mentoricom Majom Priher. Pojedinačnim scenskim nastupom izrazila se šestašica Franka Barulek, a skupni scenski nastup izvele su osmašice Ema Kefelja, Nika Ribić, Nika Đurkas i Simona Benc. Za scenske nastupe pripremala ih je mentorica Maja Priher.

Školski list „Ilekčija je urednica Nika Đurkas (8. b), prema odrednicama Smotre ne sudjeluje na međuopćinskoj razini natjecanja, već se izravno upućuje na županijsku razinu. Nikina je mentorica učiteljica Sunčana Lelkić. „Ileku“ će se na županijskoj razini pridružiti Tara Jukić (7. b) svojim intervjuom „Srce u pijesku”, Nika Priher (7. a) intervjuom „Živim svoj san“, Franka Barulek (6. a) monologom „Trči, ne čekaj me“ te Ema Kefelja, Nika Ribić (8. a), Nika Đurkas i Simona Benc (8. b) izvedbom recitala „Nebeske luči“.