Za obrok i znanje kroz malo odricanje

Miris kolača i šušur u holu škole tijekom velikih odmora 19. i 21. ožujka ove godine bili su poticaji učenicima i djelatnicima naše škole da se uključe u korizmenu humanitarnu prodaju kolača. Slastice koje su pripremili petaši i šestaši sa svojim roditeljima te učitelji vješti pripravi kolača, prodavali su učenici-volonteri uključeni u projekt Volontiram, (ne)profitiram.

Za obrok i znanje kroz malo odricanje je korizmena akcija Marijinih obroka koja je trajala od 16. veljače do 31. ožujka 2024. Cilj joj je osvijestiti učenike o poteškoćama i potrebama s kojima se susreću njihovi vršnjaci u najsiromašnijim državama svijeta. Ako uspiju dobiti bar jedan obrok dnevno u školi, doći će u nju i moći se koncentrirati na učenje. Marijini obroci osiguravaju upravo taj obrok. U afričkoj državi Malavi djeluje kuhinja pod nazivom „Lijepa naša Hrvatska“ i ona hrani 1008 djece svaki dan. Sav utržak dobiven prodajom kolača u dva dana naše školske akcije, osmišljene kao dio projekta društveno-humanističke skupine predmeta, ukupno 730 eura uplaćen je za tu kuhinju. Cijena cjelogodišnje prehrane jednoga djeteta je 22 eura, a to znači da smo pomogli hraniti 33 učenika!

Od srca hvala svima koji su se uključili i svojom dobrotom pomogli onima kojima je najteže. Djelatna ljubav ovaj je put bila slatka i velikodušna.