U zdravom tijelu zdrav duh

Tradicionalno, natjecanjem u krosu počela je nova sezona školskog sporta u Varaždinskoj županiji. Osnovnoškolci su trčali uz rijeku Dravu, a zadana je dionica, ovisno o uzrastu djece, bila duga od 600 metara za učenike petih razreda pa sve do 2000 metara.

Kao i mnogih godina dosad, učenici naše škole sudjelovali su na krosu 4. listopada 2012. Njihov je voditelj profesor  tjelesne i zdravstvene kulture Darko Novak, a u pratnji je bila učiteljica Sanja Požgaj. Sudjelovali su brojni učenici raznih škola Varaždinske županije. Nakon što su dobro promotrili teren, odmorili su se i pripremili za trčanje. Iz naše škole sudjelovalo je po nekoliko učenika iz svakog razreda zasebno te jedna muška i jedna ženska ekipa koje su predstavljale našu školu.

Mušku ekipu sačinjavali su Patrick Horenec (7.a), Jurica Sokol (7.a), Ivan Sokol (7.a) i Silvestar Besak (8.a), a žensku ekipu Emina Kos (7.b), Ivona Hrastić (7.b), Lana Meštrić (8.a) i Magdalena  Jurišak (8.b). Muška i ženska ekipa postigle su  vrlo dobre rezultate koji će uskoro biti objavljeni na našim stranicama.