Radom do savršenstva

Svatko tko bi prošao našim trgom, ponovno bi se iznenadio njegovom ljepotom i svježinom. Naime, unatrag tri godine učenici koji su članovi Cvjećarske skupine, a čine ju učenice 7.a i učenici trećih razreda naše škole, svojim marljivim rukama uljepšavaju naš trg pod budnim oko učiteljice Jasenke Minđek.

I ove godine 9. studenoga 2012. učenice i učiteljica dale su si truda i zasadile oko 100 sadnica mini maćuhica i dvadesetak sadnica lavande. Cvijeće nabavljaju kod cvjećarstva Cepanec iz Doljana s kojima su već dugogodišnji suradnici. Na ideju o samoj akciji sadnje došli su ravnateljica Anđelka  Rihtarić, učiteljica Jasenka Minđek i članovi Općinskog vijeća. Time izražavaju suradnju škole i općine, a kao dar za sav uložen trud, općina ustupi  po nekoliko sadnica cvijeća za školski kamenjar.

Sada naš trg više nije pust, već se ističe bojom, mirisom i ljepotom koju su nam omogućile marljive ruke naših učenica.