VUKOVARU, IME SVETO

Prije dvadeset jednu godinu, točnije 18. studenog 1991., nakon tromjesečne opsade i gotovog uništenja grada, prestao je otpor hrvatskih branitelja u Vukovaru. Svaka obljetnica pada Vukovara je na svoj način posebna i bolna.

I ove su godine učenici naše škole odali počast svim poginulim braniteljima Vukovara u petak, 16. studenog 2012.  Niži razredi pod vodstvom svojih učitelja u jutarnjim satima zapalili su lampione oko zidića župne crkve. Poslijepodne, učenici viših razreda sa svojim razrednicima obogatili su zid svjetla uz crkvu svojim lampionima. Lampion do lampiona, svjetlo do svjetla za heroje grada  Vukovara . Učenicima se kratko obratila ravnateljica Anđelka Rihtarić, a zatim je slijedila molitva koju je predvodio župnik Izidor Ferek.

Uz molitvu i zapaljene  lampione  bili smo u mislima zajedno s našim herojima. Nakon toga, učenici i učitelji su se uputili u školu na daljnju nastavu, a topla svjetla sa zida oko crkve podsjećala su nas na heroje  koji su svoje živote dali za slobodu i dobro Hrvatske te na vrijeme kad je mnogo ljudi pogubljeno i mnogo suza isplakano.

Ivona Hrastić, 7.b

Fotografije možete pogledati ovdje: http://os-vnazor-svetiilija.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=82