Autor: Tomislav Vertuš, 25. 11. 2012.

Posjet učenika OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija  Cinestaru pod pokroviteljstvom UNICEF-a

RAZLIČITOST JE ZAJEDNIČKA BAŠ SVIMA

Neki učenici viših razreda naše škole u utorak, 20. studenoga 2012. posjetili su Cinestar Varaždin u Knegincu. Posjet je organiziran pod pokroviteljstvom UNICEF-a u suradnji s kinoprikazivačem Blitz Cinestar i Hrvatskim filmskim savezom u sklopu ovogodišnjeg Festivala o pravima djece, koji se održavao od 19. do 22. studenoga.

Učenici, uz pratnju pedagoginje Valentine te učiteljica Maje Priher i Martine Barulek, pogledali su izbor najboljih filmova djece i mladih iz Hrvatske. Pod nazivom “Različitost je zajednička baš svima”, tema ovogodišnjeg festivala je poštivanje i prihvaćanje različitosti. Festival o pravima djece veže se uz rođendan Konvencije o pravima djeteta pa je i ovo bila prigoda da se djecu i mlade upozna s pravima i odgovornostima koje iz nje proizlaze.

Tim povodom djeca su trebala shvatiti da smo svi jednako vrijedni te da moramo poštivati i uvažavati različitosti kao što su boja kože, vjera, nacionalnost, fizički izgled... .

Nekim učenicima je ovo bio prvi odlazak u kino, te će im zasigurno ostati u lijepom sjećanju.

Silvija Ostroški, 8.b

Više fotografija iz Cinestara: http://os-vnazor-svetiilija.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=84