DJEČJEG KAZALIŠTA

Naša dramska družina Blümchen sudjelovala je u obilježavanju 10. rođendana kazališne smotre na njemačkom jeziku „Theaterspiele“ u HNK-u Varaždin. Smotra je održana od 14. do 16. ožujka 2013. pod visokim pokroviteljstvom Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke i u organizaciji Europskog kulturnog kruga (Ekult), te je najveća manifestacija ovakve vrste u Republici Hrvatskoj.

Dramska družina je za tu prigodu napisala, pripremila i odglumila vlastitu autorsku predstavu na njemačkom jeziku pod nazivom Rotkäppchen. Učenici koji su sudjelovali u izvedbi predstave su Klara Težak, Sara Pintarić (1.a), Rene Matečak, Kristina Korotaj (2.a), Maja Blaži, Luka Vitez, David Težak (4.a), Matija Šegović, Ivan Plantak (3.a), Irena Detić, Željka Hrženjak (4.b). Njihova mentorica je Maja Majnarić. Publika je bila stvarno oduševljena njihovom izvedbom jer su napravili komediju, ali su glumu shvatili vrlo ozbiljno, što su mnogi primijetili i pohvalili izvedbu. Razlog sudjelovanja je popularizacija njemačkog jezika i razvijanje kreativnosti kod učenika. Nova znanja, vještine i iskustva zasigurno će im koristiti za pisanje novih kreativnih kazališnih djela.