NEMA NEPLIVAČA

Među učenicima trećih razreda naše škole više nema onih koji ne znaju plivati! Zahvaljujući Školi plivanja, koju su pohađali na Varaždinskim bazenima od 29. travnja do 6. svibnja ove godine, svi neplivači svladali su umijeće plivanja.

Kupanje je bilo zabavno i plivačima, to više što su oni za to vrijeme poboljšali svoju plivačku tehniku te za dobili i diplomu.
Školu plivanja pohađalo je dvadeset i pet učenika uz pratnju učiteljice Jasenke Minđek i učitelja Darka Meštrića. Tijekom boravka na bazenima učenici su uz pomoć učitelja plivanja svladali osnovne tehnike plivanja i plutanja te su na kraju za svoj trud dobili i diplome za: plutače, plivače početnike i plivače. Svi učenici uspješno su svladali pokazane tehnike održavanja na vodi, a nisu izostali niti skokovi u vodu i ronjenje.

Ovaj tradicionalni program plivanja, uz participaciju roditelja, financirale su i Općine Sveti Ilija i Beretinec.

Nadamo se da će i sljedeće generacije trećaša također nastaviti s ovakvim kvalitetnim i nadasve korisnim programom Škole plivanja.