HLAPIĆ, ZRAKOPLOVI, DIVLJE ZVIJERI I TOTALNA TIŠINA

Učenici nižih razreda 28. svibnja 2013. godine bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu uz pratnju  učiteljica i učitelja te knjižničarke i vjeroučiteljice. Na izlet su krenuli u 8:00 sati, a putovali su autobusom.

Po dolasku u Zagreb pogledali su kazališnu predstavu „Šegrt Hlapić“ u kazalištu „Trešnja“. Predstava je trajala 80 minuta koje su protekle brzo jer je radnja bila jako zanimljiva. Od cijele Hlapićeve družbe učenicima se najviše svidjela papiga koja je cijelo vrijeme ponavljala iste riječi: „Laku noć!“

Nakon predstave učenici su otišli u „Školsku knjigu“ gdje ih je dočekala književnica Željka Horvat-Vukelja. Književnica im je predstavila svoju torbu Ljubicu Torbić koja joj pomaže u izmišljanju priča. U torbi su se skrivale čarape, vezice za cipele, olovke, zviždaljka i još mnoge zanimljive stvari koje su joj poslužile za pričanje priča u totalnoj tišini. U pričanju su joj pomagali i neki učenici, a održalo se i natjecanje u brzom i pravilnom vezanju vezica. Književnici su poklonili Slikopriče o Crvenkapici koje su napisali i oslikali na poticaj razrednika i knjižničarke te Ilek i Iljonjsku vilu. Željka je bila oduševljena poklonom, a susret je završio pjesmom. „Školska knjiga“ ih je počastila grickalicama i sokom te je svaki učenik dobio prigodan poklon.

Učenici su se tada razdvojili. Prvi razredi otišli su u Zoološki vrt, a ostali u zračnu luku, no prije su ručali u McDonald'su. Prvašići su sa zanimanjem promatrali ptice, majmune, medvjede, lavove, vidre, morske lavove, zmije i ostale životinje, a neke od životinja su sa zanimanjem promatrale njih. Nakon sladolednog osvježenja krenuli su kućama.

Drugaši, trećaši i četvrtaši razgledali su zračnu luku, a najzanimljivije im je bilo promatrati polijetanje zrakoplova te dopremanje prtljage u zrakoplove. Iako su kući poželjeli odletjeti zrakoplovom, i oni su se vratili autobusom.