MI NA JEDNOM MJESTU

Nakon mnogo uloženog truda četiri učenice naše škole sudjelovale su u srijedu, 5. lipnja 2013. godine, na 27. Susretu Ivice Kičmanovića i 29. Danima Ante Kovačića. Od oko tisuću pristiglih radova iz cijele Hrvatske, Vojvodine te iz BiH, Silvija Ostroški (8.b), Ivana Njegovec (8.a), Lana Meštrić (8.a) i Ivona Hrastić (7.b) zajedno s mentoricom Martinom Barulek svojim su novinarskim i literarnim radovima na temu djetinjstvo bile pohvaljene.

Dolaskom u Zagreb, najprije su obišle Hrvatski sabor, uživo su vidjele Sabornicu te poznate političare među kojima je bio i Vladimir Šeks s kojim su se i fotografirale.
   U 10.00 sati otišle su u Staru gradsku vijećnicu gdje su poslušale recital Pjevam pjesnike koje su izvodili Luko Paljetak, Zvonko Novosel i Pajo Kanižaj. Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić otvorio je 29. Dane Ante Kovačića i 27. Susret Ivica Kičmanović.

Poslušale su recital nekih nagrađenih literarnih radova koje su čitali Sunčana Zelenika, Zvonko Novosel i poznata hrvatska glumica Doris Pinčić s kojom su se uspjele fotografirati.

Održana je i novinarska radionica s poznatim hrvatskim književnikom Lukom Paljetkom.
    Nakon ručka uputili su se do Zaprešića do Novih Dvora gdje su posjetile grobnicu bana Josipa Jelačića. Obišle su općinu Marija Gorica te posjetile školu Ante Kovačić. U župnoj crkvi Marija Gorica poslušale su koncert uz orgulje.