Jesenko u 1.b

Ove je godine jesen po prvi puta ušla u 1.b razred. Donijela je mnoštvo boja i plodova. Učenici su joj pripremili dobrodošlicu.

U sklopu nastave hrvatskoga jezika učenici su uz pomoć učiteljice Marije Milutina i pripravnice Suzane Kocijan, izvodili igrokaz pod nazivom „Jesenko“. Bilo je tu jesenskih plodova, šarenog lišća, a miris prave jeseni širio se razredom.

Učenik Josip Plantak pripremio je i obukao žuti kaput i slamnati šešir. Ostali učenici su ga ukrasili lišćem te mu darovali jesenske plodove. Izgledao je kao pravi Jesenko.

Učenica Leona Fotak, uz pomoć članova svoje šire obitelji, izradila je Jesenka. Glava od ukrasne tikvice, krumpir umjesto nosa, šešir od kukuruzovine i kaput od lišća činili su Jesenka pravim manekenom.