Put u Karlovac i primanje zasluženih nagrada

Podsjetimo se, učenice sadašnjeg 5.b razreda: Danijela Bauk, Elena Šestak i Irena Detić prošle su školske godine sudjelovale na natječaju ''Moja prva knjiga'' Centra za neohumanističke studije iz Karlovca. Naša je škola po prvi puta sudjelovala na tom natječaju, a postigle smo odlične rezultate. Elena je osvojila drugu, Irena treću, a Danijela posebnu nagradu. Dodjela nagrada je održana u Karlovcu, 26. rujna 2013. godine. Tamo smo otišle u pratnji svojih roditelja, učiteljice nižih razreda Marije Milutina i pedagoginje Ines Pranjić - Furjan.

Nakon tri sata nastave, s nestrpljenjem smo krenule u Karlovac. Prije početka programa prošetale smo dijelom parka Karlovačka zvijezda. Zvijezda je naziv za najstariji i središnji dio grada Karlovca, karlovačku tvrđavu, izgrađenu u 16. stoljeću te je i danas vidljiv njezin zvjezdasti oblik. Vidjele smo i kino Edison, prvo hrvatsko kino. Potom smo došle do kazališta ''Zorin dom'' te znatiželjno ušle i razgledale slikovnice pristigle na natječaj. Bilo je puno zanimljivih slikovnica na izložbi koja se održavala tijekom cijelog programa. Za vrijeme izložbe, na konzultacijama sa članovima žirija imale smo priliku dobiti savjete kako svoj rad učiniti boljim. Saznale smo da je Elena umalo osvojila prvo mjesto te da je žiri bio oduševljen Ireninom tehnikom slikanja, a Danijeli su rekli da je majstorica detalja. Voditelj glavnog programa bio je Boris Mirković, a na početku smo pogledale pretpremijeru predstave dramskog studija Zorin dom ''I u šumi toga ima''. Prikazana je i kratka prezentacija ilustracija najboljih radova gdje su se našle i ilustracije naših slikovnica. Uslijedila je dodjela prvih nagrada, njih deset: tiskanje slikovnice. Na taj je način tiskano već devedeset dječjih radova. Sanja Pilić i Tito Bilopavlović čestitali su nagrađenima, a nama je bilo jako drago što ih vidimo. Za kraj smo uživali u pjesmi Singrlica.

Zahvaljujemo učiteljici Mariji Milutina, pedagoginji Ines Pranjić-Furjan i ravnateljici Anđelki Rihtarić što su odvojile svoje vrijeme i dobru volju za nas i naše slikovnice. Bilo bi lijepo da i ove školske godine učenici sudjeluju na tom  natječaju i postignu odlične rezultate.