„Pozdrav Liko, Velebita diko“

U prigodi obilježavanja 22. obljetnice Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i ove je godine naša škola sudjelovala u projektu „Sat  povijesti iz Vukovara“. U ovogodišnjoj videokonferenciji, 15. studenoga, sudjelovalo je sedmero učenika naše škole u pratnji učiteljice povijesti Martine Sedlar. Uz učenike naše škole u videokonferenciji su sudjelovali i učenici I. osnovne škole Varaždin.

Tema ovogodišnje videokonferencije je bila „Pozdrav Liko, Velebita diko“. Nakon javljanja škola iz Vukovara javili su su se učenici OŠ dr. Jure Turića iz Gospića koji su pripremili predavanje o Domovinskom ratu na području Like te o stradanjima i obrani Gospića.

U ime naše škole obratila se učiteljica Martina Sedlar koja je srdačno pozdravila sve sudionike videokonferencije te istaknula da naša škola u ovome projektu sudjeluje od samog početka. Također je naglasila da učenici i učitelji naše škole svake godine obilježe ovaj dan paleći svijeće na zidiću oko župne crkve u Svetom Iliji i na taj način odaju počast svim žrtvama.

Učenici I. Osnovne škole Varaždin pozdravili su sudionike projekta stihovima Šenoine Hrvatske pjesme.

Buđenjem narodne svijesti, budi se i svijest o važnosti grada Vukovara te o važnosti 18. studenoga za našu povijest, sadašnjost, ali i budućnost. Svake se godine s tugom prisjećamo našeg heroja, a videokonferencijskom vezom srca djece iz cijele Hrvatske  kucaju kao jedno samo za  Vukovar.