„Jako, jako dobar plan“ - naši Lidranovci uspješni u svim kategorijama

U utorak, 21. siječnja održana je Međuopćinska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2014. Ove godine naša je škola imala čast biti domaćinom Smotre i s velikom radošću ugostiti ravnatelje, mentore i učenike područja Jugoistok. Osim naše škole, sudjelovale su i OŠ Beletinec, OŠ Kneginec Gornji, OŠ „Petar Zrinski“ Jalžabet, OŠ Trnovec i OŠ Šemovec.

Kroz program scenskih nastupa vodile su nas lutke naše Lutkarske skupine i voditelji Domagoj Jurišak, Katarina Plantak, Klara Cikač i Hana Šestak. Od ukupno devet scenskih nastupa naša je škola, u kategoriji skupnih scenskih nastupa oduševila povjerenstvo izvedbom predstave Jako, jako loš plan koju je izvela Lutkarska skupina pod mentorstvom učiteljice Maje Priher i zasluženo se plasirala na županijsku razinu. Dramska supina nižih razreda pod vodstvom učiteljice Danice Detić izvela je scensku igru Kokoš kod frizera i također ostvarila plasman na županijsku smotru. Moramo spomenuti i učenicu 7.b razreda Silviju Igrec koja je izvedbom monologa iz knjige Debela Silvije Šesto također predložena za županijsku smotru u kategoriji samostalnih scenskih nastupa. Silviju je za nastup pripremila učiteljica Nikolina Cikač.

Nakon scenskih nastupa, održani su okrugli stolovi za literarni i novinarski izraz gdje su prosudbena povjerenstva prije svega pohvalila rad učenika i njihovih mentora te naglasila da odluka nije bila nimalo laka. Od pristiglih dvadeset literarnih radova za županijsku razinu odabrana su tri rada naših učenica: Gdo je to?, pjesma učenice 5. razreda Sare Juriša, Vajnkuš, pjesma učenice 6. razreda Elene Obrstar te Korijeni pjesma učenice 8. razreda Katarine Plantak. Uspješni smo bili i u kategoriji novinarskih radova. Na županijsku razinu plasirala se učenica Ivona Hrastić s dva svoja rada: reportažom Tajna je u konjskim ušima i intervjuom Utakmica života. Uspješna je bila i Janja Šestak koja je sa svojim komentarom Štengice pobudila radoznalost povjerenstva i želju da otkriju o kojim je to štengicama riječ.

Također, moramo naglasiti da je naša Multimedijska skupina pod vodstvom učitelja Luke Milinkovića ostvarila prolaz na županijsku razinu svojom radijskom emisijom Brojalice – nekad i danas. Vratili smo se u djetinjstvo i uživali u slušanju brojalica kako onih najmlađih tako i onih najstarijih.

Trudili smo se biti dobri domaćini, zabaviti posjetitelje. Učiteljica Ljubica Barulek i pedagoginja Ines Pranjić – Furjan su se pobrinule da učenicima gostima bude što zanimljivije. Svi zajedno smo nakon ručka otišli u učionice gdje smo se zabavili igrajući razne društvene igre.

Još jednom smo pokazali da se radom i trudom može postići mnogo. Naš je plan bio plasirati se na županijsku razinu i u tome smo uspjeli i za razliku od vještice iz predstave dokazali da je ipak važno imati “pravi plan“. Svim učenicima želimo puno sreće i uspjeha na Županijskoj smotri LiDraNo 2014. koja će se održati 7. veljače 2014. godine u Kulturnom centru Ivan Rabuzin u Novom Marofu, a škola domaćin je OŠ Breznički Hum.