Trud se isplati

Nakon odličnih rezultata na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2014., učenici naše škole su zajedno sa svojim mentorima sudjelovali na Županijskoj smotri te ostvarili odličan uspjeh.

Županijska smotra LiDraNo 2014.  za novinarski i literarni izraz održala se u utorak, 4. veljače 2014. godine u OŠ Breznički Hum. Na Državnu smotru su predloženi radijska emisija Brojalice – nekad i danas  koju su pripremili članovi Multimedijske skupine Domagoj Jurišak, Elena Obrstar i Filip Jurišak s mentorom Lukom Milinkovićem. Brojalice su također predložene i za Županovu nagradu. Od samostalnih novinarskih radova, predložen je i komentar Štengice učenice Janje Šestak čija je mentorica učiteljica Maja Priher. Naš školski list Ilek također je postigao odlične rezultate te je i on predložen na Državnu smotru.

U Kulturnom centru Ivan Rabuzin u Novom Marofu se u petak,  7. veljače 2014. godine održao LiDraNo za scenski izraz. Našu školu su predstavljali Dramska skupina nižih razreda koja je izvela scensku igru Kokoš kod frizera. Njihova mentorica je učiteljica Danica Detić. Silvija Igrec je izvela  monolog iz knjige Debela Silvije Šesto. Silviju je pripremala i vodila učiteljica Nikolina Cikač, a Lutkarska skupina naše škole je izvela lutkarsku predstavu Jako, jako loš plan.  Njih je uvježbavala i vodila učiteljica Maja Priher. Učenici i njihovi mentori dobili su pohvale, no nisu se uspjeli plasirati na višu razinu.

Čestitamo svim učenicima koji su još jednom pokazali da se uz mnogo truda i volje mogu postići odlični rezultati.