Prvo mjesto u kvizu znanja i izradi plakata

U petak, 28. veljače 2014. u OŠ Trnovec održano je županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ za učenike osnovnih škola Varaždinske županije. Našu je školu u kvizu znanja predstavila ekipa u sastavu Elena Obrstar, Paula Hrastić i Nera Žimbrek, mentorice Tatjane Slunjski, a u kategoriji izrade i prezentacije plakata učenica Anamarija Vitez, mentorice Dijane Piskač. Učenice su u obje kategorije zauzele 1. mjesto i plasirale se na višu razinu natjecanja. Nagrađene su diplomama, priznanjima i knjigama Hrvoja Hitreca.

Ovo natjecanje već se treću godinu zaredom održava za učenike viših razreda osnovnih škola u Varaždinskoj županiji. Tema ovogodišnjeg natjecanja su "Likovi slavenske mitologije u djelima Ivane Brlić-Mažuranić". Naša se škola ove godine prvi put pojavila na natjecanju i ostvarila odličan uspjeh u obje kategorije.

U kategoriji izrade i prezentacije plakata natjecalo se sedmero učenika. Osmašica Anamarija Vitez je izradom i prezentacijom svoga plakata „Mitološka bića iz Ivaninih priča“, oduševila Povjerenstvo i ostvarila najviše bodova.

U kvizu znanja, koji se sastojao od pismenog dijela, znanje su odmjerile tročlane ekipe iz 19 osnovnih škola Varaždinske županije. Sudionici kviza znanja, njih 57, trebali su pročitati sljedeće naslove: Priče iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić, Stakleni dvorac Maje Brajko-Livaković i Dolores i šumske sjene Irene Begić. Osim poznavanja detalja iz spomenutih djela, učenici su trebali proučiti slavensku mitologiju i biografije književnica. Naše su učenice ostvarile 112 bodova i zauzele 1. mjesto.

Cilj ovog natjecanja je poticati učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje, te ujedno potaknuti timski rad učenika. Natjecanje je jedan od projekata Hrvatske mreže školskih knjižničara sa sjedištem u Varaždinu kojoj je osnovni cilj podrška školskim knjižničarima u radu na promociji čitanja i informacijske pismenosti kod djece i mladih.