U svijetu filma

Ove su godine učenici naše škole sudjelovali u projektu Kino i djeca. Naime, radi se o projektu u kojem učenici viših razreda imaju priliku proširiti svoju medijsku kulturu, razgovarati s uglednim filmskim umjetnicima te naučiti nešto više o filmovima: kako nastaju, koje su uloge filmskih kritičara i mnoge druge zanimljivosti. Ovaj projekt se održavao od 24. do 27. veljače 2014., a već prvog dana su i učenici naše škole ušli u filmski svijet u varaždinskom kinu Galerija.

Učenici članovi Multimedijske i Fotografske grupe, Ema Priher, Patricija Hrastić, Elena Obrstar, Martin Hrastić, Filip Jurišak, Katarina Plantak, Domagoj Jurišak i Nikola Popijač su u društvu svojih voditelja, ali i učenika iz drugih škola imali prilike naučiti nešto novo o filmskoj projekciji.

Filmovi su bili prilagođeni problematici bliskoj učenicima, učeničkom životu, odrastanju, obitelji… Nakon svakog pogledanog filma imali smo priliku razgovarati s autorom filma ili određenim filmskim kritičarom. Učenici su sudjelovali u radionicama medijske kulture gdje smo također razgovarali o pogledanim filmovima i stekli mnoga znanja.

Našoj filmskoj pustolovini uskoro je došao kraj, te smo se svi zajedno vratili kućama puni doživljaja i novih spoznaja.