Dramske igre na njemačkom jeziku

U Hrvatskome narodnome kazalištu u Varaždinu se od 3. do 6. travnja, pod visokim pokroviteljstvom Ambasade Savezne Republike Njemačke, a u organizaciji Europskog kulturnog kruga održao 11. kazališni festival na njemačkom jeziku „Theaterspiele“.

Na smotri je nastupalo preko 30 kazališnih grupa iz nekoliko europskih zemalja, a svoje predstave odigralo je preko šesto mladih glumaca.

Naša dramska družina Blümchen tom se prigodom publici predstavila svojom novom vlastitom predstavom Rettungsaktion koja je premijerno prikazana 3. travnja 2014. Nastupali su sljedeći učenici: Ivan Plantak, Rene Matečak, Klara Težak, Ana Pintarić, Elizabeta Cikač, Viktorija Pintarić, Ana Cikač, Kristina Korotaj, Sara Pintarić, Sebastijan Cinkuš, Mihael Šinko. Voditeljica dramske družine bila je Maja Majnarić, učiteljica njemačkog jezika.

Djeca su uživala u igri i glumi, ali i druženju u kojem stječu nova znanja i njeguju i promiču svoje znanje njemačkog jezika.