Fotografija naših učenica sastavni je dio Virtualne izložbe djela A. G. Matoša

Naši su se učenici uključili u kampanju Matoš i ja koju je pokrenula Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu povodom obilježavanja stote obljetnice smrti ovog velikog hrvatskog pjesnika.

Na ulazu u našu školsku knjižnicu, sredinom ožujka postavljen je izložbeni pano s tekstovnim i slikovnim materijalima iz Matoševa života koji su osmislile učiteljica Nikolina Cikač i knjižničarka Tatjana Slunjski. On je privukao šestašice Elenu Obrstar, Paulu Hrastić i Neru Žimbrek te učiteljicu Gordanu Šimunec da snime nekoliko „matoševskih“ fotografija i pošalju ih na na adresu Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Kampanja Matoš i ja započela je 18. ožujka, a trajat će do 15. listopada 2014., odnosno do otvorenja Mjeseca hrvatske knjige, kada će biti predstavljena njezina završna verzija. Kampanjom Knjižnica želi skrenuti pozornost na vrijednost Matoševih djela, potaknuti učenike, ali i cijelu javnost, na njihovo čitanje te pozvati na izgradnju virtualne zbirke koja će prikazati kako Matoš, koji je umro 17. ožujka 1914., i danas živi među nama. Cilj je kampanje pronaći Matoša u svojem okruženju – ulici, školi, knjižnici, knjižari ili ustanovi i zabilježiti taj susret na kreativan način fotografijom, zvučnim ili videozapisom koji će se koristiti u izgradnji digitalne zbirke Matoš i ja čija je prva verzija već objavljena u sklopu Virtualne izložbe djela Antuna Gustava Matoša

Zasad je u sklopu virtualne izložbe objavljena jedna fotografija naših učenica, a možete je pogledati klikom ovdje. Ostale fotografije koje su poslane na adresu Nacionalne i sveučilišne knjižnice, a zasad nisu objavljene možete pogledati u foto-galeriji.