Max traži zvijezdu

Kao u trenu, prošla je godina dana od prošlogodišnjeg natjecanja. Jednako uzbudljiva, napeta i pozitivna atmosfera vladala je 23. svibnja 2014. godine na četvrtom po redu finalnom natjecanju mladih talenata pod nazivom „Max sucht den Superstar“.

Našu školu predstavljale su učenice Nera Žimbrek, Paula Kaniški, Silvija Benko i Iva Benko, a izvele su pjesmu „Tanz wie Jagger“.

Ove su godine u natjecanju sudjelovali učenici iz 17 osnovnih škola. Uz 13 škola iz Varaždinske županije (OŠ Ante Starčevića Lepoglava, OŠ Breznički Hum, OŠ Cestica, OŠ Metel Ožegović Radovan, OŠ Novi Marof, OŠ Petrijanec, OŠ Sračinec, OŠ Vidovec, OŠ Vinica, OŠ“ Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, V. OŠ Varaždin, VI. OŠ Varaždin, VII. OŠ Varaždin), dvije iz Međimurske županije (OŠ Dr. Ivana Novaka Macinec i OŠ Ivana Gorana Kovačića Sv. Juraj na Bregu) sudjelovali su i predstavnici OŠ Velika Nedelja iz susjedne nam Republike Slovenije te predstavnici OŠ Fra Lovro Karaula Livno iz Republike Bosne i Hercegovine.

Nastupe svih izvođača pod budnim je okom pratio žiri koji je ove godina činila skupina od troje učenika iz škola koje su se natjecale. Glasovanje je bilo javno, a nastupi su se ocjenjivali dodjeljivanjem 1, 2 ili 3 boda. Predstavnici žirija naše škole bili su Martin Hrastić, Isabel Žugec i Nikola Popijač.

Marija Ružić i Maja Majnarić

Fotogalerija sa školskog i cestičkog natjecanja (snimile: G. Šimunec i M. Majnarić)