Mali vatrogasci u akciji!

Dan 4. svibnja posvećen je sjećanju na svetog Florijana i dan je Hrvatskog vatrogastva. Sveti Florijan zaštitnik je od požara, a ujedno i zaštitnik vatrogasaca.

Povodom obilježavanja tako važnog dana naših Hrvatskih vatrogasaca, 5. svibnja, učenici i učiteljice te pripravnica, prvih razreda, posjetili su Dobrovoljno vatrogasno društvo Sveti Ilija.

Uz pratnju učiteljica i pripravnice, učenici su prošetali do zgrade Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sveti Ilija gdje su ih dočekali ljubazni i uvijek spremni pomoći članovi vatrogasnog društva.

Uz kratko predavanje o povijesti vatrogasnog društva te opasnostima koje donosi požar, učenici su imali mogućnost upoznati vatrogasnu opremu, pribor i alat.

Kao pravi vatrogasci, učenici su stavili vatrogasnu opremu i gasili veliki požar  na dvorištu Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sveti Ilija. Sa zvukom vatrogasne sirene akcija gašenja požara izgledala je vrlo stvarno. Mali vatrogasci gasili su požar s velikim žarom pa je čak i poneki asistent osjetio snagu vode.

Nakon uspješne akcije mali vatrogasci su se umorili te zaslužili poslasticu. Kao pravi prijatelji djece, vatrogasci su počastili svoje goste. Čokoladice i sok bili su prava poslastica do povratka u školu.

Puni dojmova, učenici su prikazali svoj doživljaj susreta s članovima DVD-a Sveti Ilija  likovnim elementima.

Gospodin Martin Hajdinjak, viši vatrogasni časnik I klase, predsjednik VZO Sveti Ilija, sa svojim je suradnicima pregledao radove te su izabrali 3 najbolja rada iz 1.a i 3 najbolja rada iz 1.b razreda. Uvjereni smo da izbor najboljih radova nije bio nimalo lak, a to nam je i potvrdio sam gospodin Martin. Ipak, odluka je pala.

Tomislava Lisičak, Mihael Kobal i Bruno Ivičević.

Nagrade za najbolje radove, kao i utješne nagrade dodijeljene su učenicima u petak, 13. 06. 2014. godine .

Učenici i učiteljice zahvalni su članovima Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sveti Ilija na lijepom dočeku i ugodnom druženju te se s veseljem očekuju njihov sljedeći poziv na druženje.