Prvašići, kapa dolje, učite s puno volje!“

U ponedjeljak 8. rujna 2014. sjelo je u školske klupe po prvi put u svom životu trideset i troje đaka prvaka. Svaki od njih zasigurno će pamtiti svoj prvi školski dan. Kako bi im on bio poseban i ostao u lijepom sjećanju, pobrinuli su se učiteljica Jasenka Minđek i učitelj Darko Meštrić. Bivši četvrtaši su im u školskoj dvorani pripremili razigrani program dobrodošlice.

Nakon himne, prvašići su zajedno sa svojim roditeljima pogledali i poslušali sve što su im pripremili njihovi prijatelji. Kroz pjesmu, glumu i igru bivši četvrtaši prikazali su kako je njima bilo u prvom, drugom, trećem i četvrtom razredu.

Okupljenim se prvašićima i njihovim jednako uzbuđenim roditeljima tada obratila ravnateljica Anđelka Rihtarić. Imala je puno pitanja na koja su prvašići rado odgovarali, a na neka od njih trebali su odgovarati pljeskanjem, poskakivanjem na jednoj nozi ili slanjem poljubaca mamama i tatama. Uvjerivši se da su zaista spremni krenuti u prvi razred, ravnateljica im je poželjela dobrodošlicu u školu koja će narednih osam godina postati njihov drugi dom i gdje će osim znanja steći i brojne prijatelje.

Uslijedio je i onaj za prvašiće najuzbudljiviji trenutak – trenutak kada su službeno postali učenici 1.a ili 1.b razreda. Njihova učiteljica Jasenka Minđek i učitelj Darko Meštrić pozvali su svakoga od njih te im stiskom ruke poželjeli dobrodošlicu u svoj razred. Nakon što su svi prvašići bili predstavljeni i podijeljeni u dva razredna odjeljenja, ponosni roditelji ohrabrili su ih pljeskom i otpratili ih u njihove učionice gdje su prvi put sjeli u školske klupe u kojima će zajedno provesti sljedećih osam godina.