U svijetu vješto oslikanih slikovnica

U četvrtak, 25. rujna u Domu HV Zrinski u Karlovcu održana je jubilarna deseta po redu završna svečanost natječaja ”Moja prva knjiga”.

I ove su godine učenice naše škole ponovno sudjelovale u natječaju “Moja prva knjiga”. Na natječaj je pristiglo 876 slikovnica iz preko 220 osnovnih škola. Na svečanu dodjelu nagrada krenuli smo u pratnji učitelja Darka Meštrića i učiteljice Marije Milutina. Leona Fotak, učenica 2.b razreda osvojila je treću, a Irena, učenica 6.b razreda posebnu nagradu. Podrška nam je bila Danijela Bauk koja je također sudjelovala u ovogodišnjem natječaju. Nakon svečane podjele sudjelovali smo na konzultacijama gdje smo dobili korisne savjete kako poboljšati svoj rad. Različite tehnike daju nove i originalne mogućnosti stvaranja vlastitih knjiga.

Svečanost su uveličali predstavnici Grada Karlovca i donatora, a posebno djeca dramske skupini iz OŠ Grabrik koja su izvela predstavu “Bajka s dva LJ” te folklorna skupina Društva naša djeca „Osmjeh“ iz Rajića.

Druženje i uživanje u kreativnosti naših vršnjaka nam može biti samo poticaj na daljnje stvaranje. Iz svijeta vješto oslikanih slikovnica vraćamo se u stvarnost s nestrpljenjem iščekujući sljedeći natječaj.