Znanje i zabava u središtu metropole

Za učenike nižih razreda i njihove učiteljice te dvoje učitelja pratitelja bila je organizirana izvanučionična nastava 23. dana mjeseca listopada u Zagrebu.

Zajedničko odrediše bilo nam je zagrebačko kazalište „Žar ptica“ u kojem smo svi zajedno pogledali predstavu „Heidi“. Osvojila nas je djevojčica koja ima nježno srce i vedru narav te kamo god dolazi, sa sobom donosi dobrotu i radost. Svojom toplinom omekšala je srce mrzovoljnom djedu, sprijateljila se s dječakom Petrom i donijela nadu u život njegove slijepe bake. U sivilo grada unijela je vedrinu i smijeh, stekla brojne prijatelje i vratila zdravlje bolesnoj djevojčici Klari. Djevojčica Heidi naučila nas je da čovjek treba imati dobro srce, osmijeh, jednostavnost i skromnost te smisao nalaziti u nesebičnim djelima te pružanju sreće svojim malim i velikim prijateljima.

Posjetili smo i Klovićeve dvore te pogledali izložbu „Volim matematiku“. Naučili smo koliko može narasti jabuka, što su to fraktali i koja je njihova sličnost s brokulom, ali najzanimljivija nam je bila sobica s ogledalima i pogled u beskonačnost.

Prvašići naše škole radovali su se posjetu Zoološkom vrtu, ali nažalost kiša i loše vrijeme nisu im to omogućili.

Drugi razredi prije predstave posjetili su Zračnu luku Zagreb. Bili su veseli i uzbuđeni te su vidjeli velike i male avione. Njihovom uzbuđenju nije bilo kraja.

Treći  razredi  posjetili su Zvjezdarnicu Zagreb. Zahvaljujući djelatnicima Zvjezdarnice prisustvovali su zanimljivom predavanju o planetima Sunčevog sustava i ljudskim pokušajima da otkriju nebeska prostranstva. S Popovog tornja pogled na Zagreb bio je prekrasan, imali su ga k'o na dlanu.

Mi, učenici četvrtih razreda ove školske godine učimo o RH, njezinim znamenitostima i ljepotama te je za nas odlazak u Zagreb bio posebno zanimljiv i dojmljiv jer smo posjetili Hrvatski sabor. Učiteljice su morale prijeći kroz senzor metala radi mjera sigurnosti. Moram reći da je u Saboru sve izuzetno službeno i na visokoj razini. Najprije nas je voditeljica kroz Sabor odvela na prvi kat zgrade, da bismo kroz balkon na trenutak pogledali Veliku vijećnicu u kojoj se baš u tom trenutku vodila sjednica zastupnika.

U središtu metropole puno smo toga naučili, ali se i zabavili ručajući u restoranu brze hrane McDonalds. Umorni, ali puni pozitivnih dojmova vratili smo se kući u večernjim satima.

Klara Stankus, 4.b

Galerija fotografija (snimili: Martina Barulek, Ana Hajdinjak, Maja Majnarić i Darko Meštrić)